Informace o pořadech

Na této stránce najdete od května podrobnosti k jednotlivým pořadům 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019.
Další informace nabízíme na facebookové stránce Festival Strážnice ve výpisu pořadů „Události“.

Anketa diváka ve verbířské soutěži letos přes SMS zprávy
Letošní „Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku“ přináší jednu novinku: Diváci budou moci v dopoledním předkole, které se uskuteční na stadionu
Více informací
Přímé přenosy MFF Strážnice 2019
Pátek 28. června 2019: TELEVIZE NOE Odkaz na živé vysílání: https://www.tvnoe.cz/live 19.45 – 20.30 hod.: Slavnostní zahájení MFF a Předání
Více informací
Podrobný program MFF Strážnice 2019
Srdečně vás zveme na 74. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019 a 37. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2019, který
Více informací
Ta naše písnička česká
čtvrtek 27. června 2019, 19.30—22.30, Ostrůvek Zábavný večer pro děti autorka: M. Knitlová Součástí zábavného večera určeného dětem bude vedle
Více informací
Správní kluci, správné holky
pátek 28. června 2019, 10.00—14.00, louky u Platanové aleje Tvůrčí dílny a soutěže pro děti autorky: M. Knitlová, M. Flašarová
Více informací
Tady jsme doma
pátek 28. června 2019, 17.00—18.30, skanzen-amfiteátr Pořad k 10. výročí vzniku projektu Autor a režie: Alena Schauerová Odborná spolupráce: Magdalena
Více informací
Kdo se napil, ví to pravé!
pátek 28. června 2019, 17.00—19.00, skanzen-vinohradnický areál repríza: neděle 30. června, 10.00—12.00, skanzen-vinohradnický areál Autor: František Hrňa Scénář: Miloslav Hrdý
Více informací
Setkání u busty Slávka Volavého
pátek 28. června 2019, 19.00—19.30, busta Slávka Volavého Zahájení Noci s hudci autoři: Petr Horehleď, Vítězslav Pálenský Přijměte srdečné pozvání
Více informací
Zábavy a Noc s hudci
pátek-neděle, zámecký park Zábavy při cimbálových a dechovách hudbách autoři: Petr Horehleď, Vojtěch Ducháček Stejně jako v každém roce jsme
Více informací
Slavnostní zahájení MFF
pátek 28. června 2019, 20.00—20.30, amfiteátr Bludník Slavnostní zahájení a Předání Ceny Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové kultury za
Více informací
Prostá krása Kyjovska
pátek 28. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Bludník Deset kapitol z lidové kultury Autor: Magdalena Maňáková, Markéta Lukešová Režie: Markéta Lukešová
Více informací
Bez bab
pátek 28. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Zahrada repríza: neděle 30. června, 13.30—15.00, amfiteátr Bludník O mužích a jejich tanečních projevech
Více informací
Z krajin za obzorem
pátek 28. června 2019, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník repríza: sobota 29. června, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník Pořad zahraničních souborů Autorka: Markéta Lukešová
Více informací
Ze života stromů
pátek 28. června 2019, 22.30—24:00, amfiteátr Zahrada repríza: sobota 29. 6., 22.30—24:00, amfiteátr Zahrada Symboly a magické umění z goralského
Více informací
Z filmového archivu: Mizející svět
pátek 28. června 2019, 24.00—01:30, amfiteátr Zahrada Promítání filmu Mizející svět Garant: Jiří Höhn Mizející svět  Český film, 1932, 85
Více informací
Pašije podle Jana
sobota 29. června 2019, 9.00—10.00, kostel Nanebevzetí Panny Marie Lidové oratorium autor: Petr Varmuža Pašije, zprávy evangelistů o utrpení a
Více informací
Semifinále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
sobota 29. června 2019, 9.00—12.00, amfiteátr Zahrada Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie a vedoucí soutěže: David Pavlíček
Více informací
Folklorní škola: O čarovném kolovrátku
sobota 29. června 2019, 10.00—11.00, skanzen-areál (objekt E12) repríza: sobota 29. června, 15.00—16.00, skanzen-areál (objekt E12) Autor: Václav Michalička Spoluautor:
Více informací
Folklorní škola: Plzeňsko
sobota 29. června 2019, 10.00—11.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu) Autorka: Marta Ulrychová Někdejší významné královské město na soutoku čtyř
Více informací
Dětský dvůr
sobota 29. června 2019, 10.00—15.00, skanzen-areál, dvůr u C6 Už sem obešel celú Moravu Autorky: Etela Podešvová, Tatiana Pálenská Morava
Více informací
Přehlídka tradičních řemesel
sobota 29. června 2019, 10.00—17.30, skanzen-areál Autorka: Lucie Baňařová Inspice:  Josef Svoboda Výběr letošních výrobců představujících se na Přehlídce tradičních
Více informací
Festivalové kino Tv Noe
sobota 29. června 2019, 10.00—18.00, budova zámku Produkce: Vítězslav Jaroš 10:00 – 11.00 U NÁS aneb od cimbálu o lidové
Více informací
Sobota na Zbojnické lúce
sobota 29. června 2019, 10.00—18.00, Zbojnická lúka Celodenní program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené festivalové scéně Autor a
Více informací
Jarmark chutí a vůní
sobota 29. června 2019, 10.00—19.00, u amfiteátru Zámek Dojdi a okoštuj Autorky: Lenka Durďáková, Veronika Friedlová Zveme Vás na místo,
Více informací
Kudy do zahrady
sobota 29. června 2019, 10.30—12.00, skanzen-amfiteátr Autorka: Lenka Dujková Spoluautorka: Kateřina Černíčková Dětství, mládí, dospělost, stáří… Lidský život. Podobá se
Více informací
Karpatské návraty
sobota 29. června 2019, 11.00—12.00, synagoga repríza: sobota 29. června, 14.00—15.00, synagoga Autor a průvodní slovo: Peter Obuch Komorní hudební (a
Více informací
Folklorní klub: Slovácká čítanka
sobota 29. června 2019, 11.00—12.00, skanzen-areál lučních staveb Slovácká čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu regionální literatury Autor a konference:
Více informací
Folklorní škola: Ve folklorní škole o folkloru ve škole
sobota 29. června 2019, 13.00—14.00, skanzen-areál lučního hospodářství Autorka: Alena Schauerová Spoluautorka: Ivana Janoušová Odborná spolupráce: Magdalena Maňáková Škola a
Více informací
Zpěváčci
sobota 29. června 2019, 13.00—14.30, amfiteátr Bludník Dětští sólisté z Čech, Moravy a Slezska Autorka pořadu: Magdalena Múčková Odborná spolupráce:
Více informací
Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta
sobota 29. června 2019, 13.00—17.00, skanzen – vinohradnický areál a areál Horňácka Vinařův rok na Strážnicku Autorky: Lucie Baňařová, Petra
Více informací
Muzičky
sobota 29. června 2019, 15.00—16.00, skanzen-amfiteátr Přehlídka dětských lidových muzik Autor: Petr Číhal Konference: Kateřina Kovaříková Pod záštitou Ministerstva kultury
Více informací
Slavnostní průvod
sobota 29. června 2019, 15.00—17.00, město Autor: Jan Hořák Konference: Gabriela Dobišová Slavnostní průvod účinkujících folklorních souborů, skupin a muzik
Více informací
Stroj času
sobota 29. června 2019, 16.00—17.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu) repríza pořadu: neděle 30. června, 9.00—10.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu)
Více informací
Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
sobota 29. června 2019, 16.30—19.30, amfiteátr Zámek Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie a vedoucí soutěže: David Pavlíček
Více informací
Předání Ceny České národopisné společnosti
sobota 29. června 2019, 20.10—20.30, amfiteátr Bludník autor: Martin Novotný konference: Magdalena Maňáková Česká národopisná společnost je vrcholná profesní organizace
Více informací
Plzeňáci
sobota 29. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Bludník repríza pořadu: neděle 30. června, 12.00—13.30 amfiteátr Bludník Regionální pořad folklorních souborů širšího
Více informací
Domovina
sobota 29. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Zahrada Pořad národnostních menšin žijících v České republice Autor: Jan Krist Režie: Lenka Straňánková
Více informací
VUS Ondráš a SĽUK
sobota 29. června 2019, 22.30—24.00, amfiteátr Bludník Společný program dvou profesionálních těles Autoři: Rudolf Danajovič, Stanislav Marišler          Režie: Lukáš Bednařík,
Více informací
Jablko od stromu
neděle 30. června 2019, 10.30—12.00, amfiteátr Zahrada Hudební pořad Autorka: Lucie Uhlíková Odborná spolupráce: Magdalena Múčková, Alžbeta Lukáčová Konference: Jitka
Více informací
Tance s přáteli
neděle 30. června 2019, 10.30—12.00, amfiteátr Zámek Autorka: Ľubica Voľanská Odborná spolupráce: Zuzana Bošeľová Váš temperament a utajovaný talent zpěváků, tanečníků
Více informací
Písně pro nevěstu
neděle 30. června 2019, 11.30—13.00, skanzen-amfiteátr Zpívají ženské sbory a sólistky z Čech, Moravy a Slovenska Autorky: Anna Maděričová, Kateřina
Více informací
Jaké si to uděláte, takové to budete mět
neděle 30. června 2019, 12.30—15.30, skanzen-vinohradnický areál Volná vystoupení souborů Neděle 30. 6., 12,30 – 15,30, skanzen – vinohradnický areál
Více informací
Neděle na Zbojnické lúce
neděle 30. června 2019, 12.00—16.00, Zbojnická lúka Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně Autor
Více informací
Odpoledne s dechovkou
neděle 30. června 2019, 14.30—16.00, Ostrůvek Koncert dechových hudeb autor: Jiří Štica Letošní program pro všechny příznivce dechové hudby bude
Více informací
To nejlepší na konec
neděle 30. června 2019, 15.00—17.00, amfiteátr Bludník Slavnostní galaprogram na zakončení MFF Autor a režie: Petr Ryšavý Konference: Ladislav Šimeček
Více informací
Proč znovu do Strážnice?
„Určitě jste si položili otázku, proč znovu jedete do Strážnice, když už jste ji navštívili mnohokrát. Prošli jste zámecký park,
Více informací
Sdílejte