Jarmark chutí a vůní

Sobota 25. 6., 10.00 – 19.00, u amfiteátru Zahrada

Autorky: Veronika Friedlová, Lenka Durďáková

Zveme Tě na místo, kde se díky chutím a vůním vrátíme do doby, kdy se vařilo převážně na kamnech a z několika málo základních surovin. Možná zavzpomínáš na vůně, které se linuly v kuchyni při návštěvě Tvé babičky. Na Jarmarku chutí a vůní je prostor pro výrobce, kteří připravují své pokrmy se vztahem k tradici. Poctivost je zde na prvním místě. Žádné polotovary a náhražky zde nenajdeš.

Již sedmý ročník Jarmarku chutí a vůní proběhne letos na novém místě. Prostor pro pohodový piknik, odpočinek, ale i osvěžení a posilnění nabídne stromy zastíněná plocha naproti vchodu do amfiteátru Zahrada. Oáza klidu, přitom jen pár krůčků od centra dění. Buď u toho!

Ochutnáš tradiční pokrmy sladké, slané, teplé i studené. Rozpálené hrdlo svlaží bezová limonáda, chlazené vínko či lokální pivo. K těm se skvěle hodí domácí chléb se škvarkovou pomazánkou, klobásníky, paštičky nebo chlebové placky. Raději bys něco teplého do žaludku? Pak doporučujeme fazolovou polévku nebo šumajstr. Že nevíš, co to je? O důvod víc navštívit nás.

Pokud Tě po předešlé noci bolí hlava nebo žaludek pluje tak nějak na vodě, na nohy Tě zaručeně postaví poctivá česnečka. Česnekem ovšem zavoní i další speciality. Na jazyku pak pohladí čokoláda v klasické i netradiční podobě. Stálicí jarmarku jsou tetičky, které vždy přijíždějí z obce Kozojídky. Pro všechny hladové a mlsné připravují přímo na kamnech své nezaměnitelné báleše s povidly a mákem.

Na našem jarmarku je vítán každý, kdo si chce odpočinout, pobavit se, zazpívat si, natáhnout se na deku a mít se dobře. Hladové nás nedostanou!

Tož dojdi a okoštuj!

Sled pořadu:

10.00 – 19.00 ochutnávka a prodej tradičních pokrmů a pochutin

10.00 – 19.00 výstava Chutě a vůně slovácké kuchyně aneb „Jak se peče kuchařka“

Sdílejte
2023
@ Národní ústav lidové kultury, Strážnice
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram