23. - 26. 6. 2022
pořadatel:
Národní ústav lidové kultury - logo

Z krajin za obzorem

pátek 28. června 2019, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník
repríza: sobota 29. června, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník

Pořad zahraničních souborů
Autorka: Markéta Lukešová
Odborná spolupráce: David Pavlíček
Moderátoři: Filip Cíl, David Pavlíček, Martin Rezek

Kulturu jiných zemí mohou diváci během Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice poznávat především v pořadu zahraničních souborů, který nese již dlouhá léta název „Z krajin za obzorem“. Také v letošním roce k nám hosté zavítali ze států, které jsou někdy za obzorem blízkým a jindy hodně dalekým. Jedno mají ale všichni společné: všude je kulturní dědictví v podobě lidových tanců, písní a hudby reprezentativní záležitostí a také cenným vývozním artiklem.

Pojďte tedy společně s tanečníky, zpěváky i muzikanty alespoň obrazně navštívit nejednu evropskou i exotickou destinaci – možná Vám právě letošní zahraniční hosté budou inspirací při plánování letní dovolené. Letošní zahraniční soubory sice nejsou z těch nejvzdálenějších kontinentů, o to více jsme ale při jejich výběru dbali na kvalitu prezentovaného materiálu. Věříme, že svým potleskem přispějete k tomu, aby se na strážnickém festivalu cítili jako doma, aby se jim vystupovalo co nejlépe a aby si odváželi ty nejpříjemnější vzpomínky.

Účinkují:

Coleurs D‘Algerie (Sidi Bel Abbes, Alžír)
Folk Ensemble Tena (Djakovo, Chorvatsko)
Charu Castle Fundation (Dillí, Indie)
Folklorny súbor Gymnik pri FTVŠ (Bratislava, Slovensko)
Roxolania (Kyjev, Ukrajina)

Sdílejte
2022
@ Národní ústav lidové kultury, Strážnice
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram