Národní ústav lidové kultury - logo

Máme to v rodině (ne 10.30)

32_feldvabel_slovacky.denik.czTÁTOVÉ A SYNOVÉ SPOLEČNĚ SOUTĚŽÍ VE ZPĚVU O PŘÍZEŇ DIVÁKŮ
Neděle 28. 6., 10.30-12.30, skanzen-amfiteátr
Autor: Anna Maděričová

Po mnoha letech se setkají na strážnickém festivalu muži jako sólisté. A to nejen muži, ale také chlapci malí i menší. Jsou to tátové a synové společně, tentokrát jako rodinné dvojice, které se přišly s diváky podělit o rodinné zpívání, jak již naznačuje název pořadu. Každý sám si vybral pro vás, milí diváci, svou oblíbenou písničku a na vás divácích pak bude, abyste na hlasovacím lístku vybrali, která dvojice se vám nejvíce líbila.

Tátové se svými syny přijeli z různých oblastí Moravy. Uslyšíte písně z Brněnska, Hanáckého Slovácka, Dolňácka uherskobrodského, uherskohradišťského i kyjovského a z Horňácka.

Doprovodí je CM Bálešáci ze Starého Města, která na svém prvním CD úspěšně uvedla tři rodinné dvojice, a tento námět nás společně inspiroval, abychom představili i další zpěváky z Moravy. Jsou z rodin, kde se zpívalo napříč generacemi, i z rodin, kde se stala lidová písnička novým koníčkem.

Budeme moc rádi, bude-li tento pořad inspirovat k podobnému zájmu i vás, diváky. Věříme, že budete vybírat a rozhodovat zodpovědně a poctivě při výběru svého favorita.

32_marek_smytec.comÚčinkující:
CM Bálešáci, Staré Město, ved. Ondřej Bazala, primáš Tomáš Vavřík
Josef a Ondřej Bazalovi (Staré Město)
Erik a Marek Feldvabelovi (Staré Město)
Ladislav a Adam Jagošovi (Lipov)
Dušan a Jan Kovaříkovi (Hrušovany u Brna)
Milan a Milan Pokorákovi (Kyjov)
Pavel a Prokop Růžičkovi (Kyjov)
Radim a Tomáš Snopkovi (Staré Město)
Stanislav a Stanislav Škubalovi (Zlín)
Josef a Vojtěch Šťastní (Petrov)
Marek a Adam Trávníčkovi (Brno)

Foto: www.slovacky.denik.cz, www.smytec.com

Sdílejte
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram