Aktuálně

21. května 2018: Ve Folklorním okénku na Radiu Proglas bude hostem Věra Kovářů, etnografka a autorka pořadu Ta brněnská mája tenká. Jak zní lidové písně z Brněnska? Jaký byl dialekt? Ve Folklorním okénku ve středu 23. května za pět minut pět odpoledne na mnohé otázky dostanete odpověď.

18. května 2018: Těšíme se na vás 🙂

15. května 2018: Postupně plníme stránku Informace o pořadech, kde najdete ke každému pořadu festivalu popis, účinkující a tvůrce (foto: archiv pořadu Ta brněnská mája tenká).

14. května 2018: Přehled účinkujících MFF Strážnice 2018 najdete na této stránce, kterou postupně doplňujeme.

13. května 2018: Do zahájení festivalu zbývá 40 dní. Pojďte s námi společně stříhat metr 🙂 Na naší facebookové stránce Festival Strážnice najdete každý den jednu malou pozvánku na festival, informaci o pořadu a fotky (foto: František Gajovský).

11. května 2018: Zahrnuli jsme facebookovou stránku Festival Strážnice výpisem pořadů festivalu. Letos je jich téměř padesát. Pořady najdete v sekci Události.

10. května 2018: Na naší facebookové stránce Festival Strážnice proběhlo první losování o volné vstupenky na festival. Další plánujeme začátkem června. Sledujte naši stránku Festival Strážnice.

9. května 2018: Patříte-li mezi uživatele facebooku, můžete si ke své profilové fotce dát nálepku našeho festivalu. Vytvořila ji Klára Blažková a najdete ji v rámečcích, když si zadáte „aktualizovat profilový obrázek“ 🙂

24. dubna 2018: MÁTE NÁVRH NA POŘAD MFF STRÁŽNICE?
V případě, že máte návrh pořadu, který se Vám jeví jako vhodný k zařazení do programu MFF Strážnice, zašlete prosím zpracovaný návrh na adresu: petr.horehled@nulk.cz
Návrhy pořadů by měly obsahovat: textové libreto s předběžným scénosledem, složením autorského kolektivu a výběrem účinkujících. MFF Strážnice upřednostňuje premiérové pořady vytvořené přímo pro MFF Strážnice, které nebyly zatím uvedeny v rámci jiného festivalu nebo akce, a které dosahují určité umělecké a technické úrovně. Je ale možné také uvedení reprízy pořadu, který byl prezentován během roku, a který dosáhl mimořádné umělecké kvality.

6. dubna 2018: Letošní finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku bude na větším stadionu Zámek a začátek se posune na 17 hodin, tedy až po průvodu. Dopolední předkolo zůstává na stadionu Zahrada. Foto. Rocker Photo – Šimon Luža

6. března 2018: Zbojnická lúka znovu ožije

Při letošním, již 73. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2018 je na toto krásné místo plánováno několik pořadů. V sobotu to bude celodenní program s tanečními a hudebními workshopy, pořad Zatancujme si – Brněnsko a v neděli pak odpolední program s tanečními a hudebními workshopy. Více zde: http://festivalstraznice.cz/zbojnicka-luka-znovu-ozije/

Čtvrtek 25. ledna 2018 v 10.00 hod., budova strážnického zámku –  Jednání Dramaturgicko-produkční rady MFF Strážnice 2018. Hlavním programem jednání jsou informace dramaturgů o přípravě pořadů 73. ročníku MFF Strážnice 2018 a 36. ročníku FF Dětská Strážnice 2018 dále pak projednání návrhu programu 74. ročníku MFF Strážnice 2019 a 37. ročníku FF Dětská Strážnice 2019.