Přehled vítězů verbířské soutěže

Přehled vítězů jednotlivých ročníků

2016

1. místo: Martin Vaculík, Dolní Bojanovice

2. místo: Antonín Žmola, Kněžpole
3. místo: Petr Klein, Nedachlebice
4. místo: Martin Kobzík, Týnec
5. místo: Pavel Vařecha, Lipov

Vítěz ankety diváků: Antonín Žmola z Kněžpole

Cena poroty seniorů: Ladislav Šimeček za dlouholetou, zasvěcenou a vtipnou moderátorskou službu v Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici

 

2015

1. místo Stanislav Popela, Perná

2. místo Jaroslav Šraděja, Louka
3. místo Antonín Žmola, Kněžpole
4. místo Radim Krchňáček, Nivnice
5. místo Milan Pokorák, Kyjov

Cena ankety diváků: Antonín Žmola, Kněžpole
Cena poroty seniorů: CM Burčáci z Míkovic za dlouholetou věrnost Soutěži

2014

1. místo – Stanislav Popela, Perná

2. místo – Aleš Rada, Uherské Hradiště
3. místo – Martin Kobzík, Týnec
4. místo – Milan Pokorák, Kyjov
5. místo – Pavel Vařecha, Lipov

Cena ankety diváků: Antoním Žmola, Kněžpole
Cena poroty seniorů: Ladislav Jagoš (Jožíček) z Lipova za osobní přínos rozvoje verbuňku na Horňácku.

 

2013

1. místo – Jakub Tomala, Popovice

2. místo – Stanislav Popela, Perná
3. místo – Pavel Vařecha, Lipov
4. místo – Martin Kobzík, Týnec
5. místo – Aleš Rada, Staré Město

Cena ankety diváků: František Silný, Huštěnovice
Cena poroty seniorů: František Juráš z Podivína za věrnost Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku a Štěpán Melichar z Velkých Pavlovic za výrazný příspěvek k uchování a rozvoji verbuňku na hanáckém Slovácku.

 

2012

1. místo – Martin Kobzík, Týnec

2. místo – Stanislav Popela, Perná; Petr Klein, Dolní Němčí
3. místo – Jakub Tomala, Popovice

Cena ankety diváků: Antonín Žmola, Kněžpole
Cena poroty seniorů: Karel Vymazal z Rakvic za dlouholetý přínos při rozvoji slováckého verbuňku v oblasti Hanáckého Slovácka.

 

2011

Stanislav Popela, Perná

Jakub Tomala, Popovice
Martin Kobzík, Týnec
Petr Klein, Dolní Němčí

Vítěz ankety diváků: Antonín Žmola, Kněžpole
Cena poroty seniorů: Ivan Marčík, za dlouholetou práci v porotě Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici a za osobní zásluhy o rozvoj verbuňku na Uherskobrodsku.

 

2010

Jakub Tomala, Popovice

Stanislav Popela, Perná
Michal Adamec, Strážnice

Vítěz ankety diváků: Ondřej Nevařil, Velehrad
Cena poroty seniorů: Jan Gajda ze Strážnice, za celoživotní osobní přínos rozvoji strážnického verbuňku.

 

2009

Jakub Tomala, Popovice

Josef Létal, Hrušky
Petr Klein, Dolní Němčí

Vítěz ankety diváků: Ondřej Siman, Kunovice
Cena poroty seniorů: Verbíři hanáckého Slovácka

 

2008

Martin Jelínek, Kyjov
Stanislav Popela, Perná
Štěpán Melichar, Velké Pavlovice
Martin Baláž, Staré Město

Vítěz ankety diváků: Petr Pěcha, Kunovice
Vítěz poroty seniorů: Martin Kšica, Moravské Knínice

 

2007

Josef Létal, Hrušky
Jakub Tomala, Popovice
Jakub Džubera, Kyjov
Marek Kraus, Šakvice

Vítěz ankety diváků: Jakub Tomala, Popovice
Vítěz poroty seniorů: Diváci verbířské soutěže

 

2006

Jakub Džubera, Kyjov
Josef Létal, Hrušky
Josef Machálek, Lipov

Vítěz ankety diváků: Michal Horák, Jalubí
Vítěz poroty seniorů: Mgr. Jan Miroslav Krist; PhDr. Karel Pavlištík, CSc

 

2005

Jiří Mach, Břeclav
Josef Létal, Hrušky
Michal Závodný, Archlebov
Jindřich Navrátil, Míkovice
Petr Grebeň, Huštěnovice

Vítěz ankety diváků: Jiří Mach, Břeclav
Vítěz poroty seniorů: Jindřich Navrátil, Míkovice

 

2004

Martin Jelínek, Vlkoš u Kyjova
Josef Létal, Hrušky
Robert Botek, Uherské Hradiště
František Juráš, Podivín

Vítěz ankety diváků: Lukáš Gajda, Strážnice
Vítěz poroty seniorů: Současná generace verbířů z Kyjovska za podíl na rozvoji slováckého verbuňku

 

2003

Erik Feldvabel, Staré Město
Štěpán Hubačka, Lužice
Josef Létal, Hrušky
Štěpán Melichar, Velké Pavlovice

Vítěz ankety diváků: Erik Feldvabel, Staré Město
Vítěz poroty seniorů: Erik Feldvabel, Staré Město

 

2002

Štěpán Hubačka, Lužice
Štěpán Melichar, Velké Pavlovice
Robert Botek, Kudlovice
David Gajdoš, Břeclav

Vítěz ankety diváků: Štěpán Melichar, Velké Pavlovice
Vítěz poroty seniorů: Štěpán Melichar, Velké Pavlovice

 

2001

Štěpán Hubačka, Lužice
Erik Feldvabel, soubor Dolina Staré Město
Hynek Chrenčík, Louka
David Gajdoš, Břeclav

Vítěz ankety diváků: Roman Škrabal, Staré Město
Vítěz poroty seniorů:Antonín Vodička, Velké Němčice

 

2000

Erik Feldvabel, soubor Dolina Staré Město
Hynek Chrenčík, soubor Lipovjan Lipov
Tomáš Machalínek, Kyjov

Vítěz ankety diváků: Martin Baláž, Staré Město

V roce 2000 se uskutečnilo velké finále „Soutěže o nejlepšího tanečníka Slováckého verbuňku“, kterého se zúčastnili vítězové strážnické soutěže z let 1986 – 2000.

Porota seniorů hodnotila ve složení: Ing. F. Kašník, CSc., Mgr. J. M. Krist, Ing. K. Navrátil, MUDr. J. Pavlík, Doc. L. Vašek

Výsledky velkého finále:

Strážničtí verbíři za verbuňk k uctění památky Josefa Vajčnera

Erik Feldvabel, Staré Město
Tomáš Machalínek, Kyjov
Rudolf Tuček, Tvrdonice

Vítěz ankety diváků: Erik Feldvabel, Staré Město

 

1999

Erik Feldvabel, soubor Dolina Staré Město
Hynek Chrenčík, soubor Lipovjan Lipov
Tomáš Machalínek, Slovácký soubor Kyjov

Vítěz ankety divaků: Martin Baláž, soubor Dolina Staré Město
Vítěz poroty seniorů: Robert Botek, soubor Lúčka Kudlovice

 

1998

Erik Feldvabel, soubor Dolina Staré Město
Štěpán Hubačka, Lužice
Hynek Chrenčík, soubor Lipovjan Lipov
Jan Krist, Slovácký krúžek Kyjov

Vítěz ankety diváků: Jiří Martykán, Polešovice
Vítěz poroty seniorů: Jakub Tomala, Popovice

 

1997

Hynek Chrenčík, Louka
David Pavlíček, soubor Kunovjan
Erik Feldvabel, soubor Dolina Staré Město
Štěpán Hubačka, Lužice

Vítěz ankety diváků: Robert Botek, Lúčka, Kudlovice

 

1996

Štěpán Hubačka, Lužice
David Pavlíček, soubor Kunovjan
Tomáš Machalínek, Slovácký soubor z Kyjova
Hynek Chrenčík, soubor Lipovjan Lipov

Vítěz ankety diváků: David Pavlíček, soubor Kunovjan

 

1995

Martin Kaňa, Dolní Bojanovice
Jiří Martykán, Uherské Hradiště
Josef Vajčner, Petrov

Vítěz ankety diváků: Jiří Martykán, Uherské Hradiště

 

1994

Tomáš Machalínek, Kyjov
Martin Kaňa, Dolní Bojanovice
Marian Dudek, Mutěnice
Josef Machálek, Lipov

Vítěz ankety diváků: Marian Dudek, Mutěnice

 

1993

Jiří Gregor, soubor Dolina Staré Město
Martin Kaňa, Dolní Bojanovice
Tomáš Machalínek, Slovácký soubor Kyjov
David Pavlíček, soubor Kunovjan
Karel Vymazal, Velké Pavlovice

Vítěz ankety diváků: Richard Omelka, soubor Radovan Napajedla

 

1992

Ladislav Jagoš, soubor Lipovjan Lipov
Jiří Gregor, soubor Dolina Staré Město
Martin Kaňa, Slovácký krúžek Dolní Bojanovice
Josef Vajčner, Petrov u Strážnice

Vítěz ankety diváků: Jiří Gregor, soubor Dolina Staré Město

 

1991

Miroslav Vymazal, Velké Pavlovice
Josef Vajčner, Strážnice
Martin Černý, Lužice
Marek Hejda, Staré Město

Vítěz ankety diváků: Radek Šůstek, Vlkoš u Kyjova

 

1990

Josef Vajčner, Strážnice
Luděk Trecha, Kostice
Karel Osička, Velké Bílovice
Petr Vozár, Uherský Brod

Vítěz ankety diváků: Ludvík Tesař, Napajedla

 

1989

Martin Černý, Lužice
Josef Bazala, soubor Dolina Staré Město
Jiří Gavenda, soubor Vonica Gottwaldov

Vítěz ankety diváků: Jan Grabec, soubor Radošov Veselí nad Moravou

 

1988

Rudolf Tuček, Slovácký krúžek Tvrdonice
Josef Bazala, soubor Dolina Staré Město,
Ladislav Jagoš, soubor Danaj Strážnice
Martin Černý, Slovácký krúžek Lužice
Jiří Gavenda, soubor Vonica Gottwaldov
Miroslav Vymazal, Velké Pavlovice

Vítěz ankety diváků: Martin Černý, Slovácký krúžek Lužice

 

1987

Rudolf Tuček, Slovácký krúžek Tvrdonice
Josef Bazala, soubor Dolina Staré Město
Ladislav Jagoš, soubor Danaj Strážnice
Ivan Marčík, soubor Olšava Uherský Brod

Vítěz ankety diváků: Martin Černý, Slovácký krúžek Lužice

 

1986

Rudolf Tuček, Slovácký krúžek Tvrdonice
Josef Bazala, soubor Dolina Staré Město
Ivan Marčík, soubor Olšava Uherský Brod

Vítěz ankety diváků: Milan Stašek, soubor Hradišťan

 

1959

Jan Miroslav Krist, Brno
Věroslav Blahutka, Uherský Brod
Jan Beránek, Brno
Jan Prokop, Břeclav

 

1958

Jan Pavlík, Kuželov
Jan Prokop, Týnec u Břeclavi
Jan Miroslav Krist, Uherský Brod

Zvláštní čestné uznání: Jiří Prachař, Kuželov; Jaroslav Hrbáč, Hrubá Vrbka

 

1957

Milan Kropáček, soubor Hradišťan Uherské Hradiště
Dr. Věroslav Blahutka, soubor Olšava Uherský Brod
Jan Miroslav Krist, soubor Olšava Uherský Brod

 

1948

Miloš Janulík z Kostic
Ladislav Hnátek z Tvrdonic
Josef Matula z Krumvíře
Josef Černý ze Staré Břeclavi, Jan Tuček z Tvrdonic

 

1947

Miloš Janulík z Tvrdonic
Slávek Volavý ze Strážnice
Jan Tuček z Tvrdonic

 

1946

Tanečníci ze Strážnice
Tanečníci z Ratíškovic
Tanečníci z Hrubé Vrbky