Národní ústav lidové kultury - logo

Jarmark chutí a vůní


M. Sýkorová
u amfiteátru Zámek
29.06.2024 10:00-
19:00

Sobota 29. 6., 10.00 – 19.00, u amfiteátru Zámek

Autor: Marie Sýkorová

Přijměte pozvání na program pro celou rodinu a přijďte strávit nezapomenutelný den plný chutí, vůní a zábavy! Osmý ročník našeho jarmarku se po roční pauze vrací do programu MFF Strážnice a uskuteční se u Šancí – v prostoru za Černou bránou směrem do platanové aleje. Tento jedinečný trh je oslavou místní gastronomie – své výrobky zde představí lokální farmáři a výrobci.

Jarmark chutí a vůní je místo, na němž se můžete přenést do doby, kdy se vařilo převážně na kamnech a z několika málo základních surovin. Možná si také vybavíte vůně, které se linuly kuchyní při návštěvě u babičky. Na našem jarmarku najdete výrobce, kteří své pokrmy připravují s respektem k tradici. Žádné polotovary a náhražky tu nemají místo.

Na jarmarku budete mít jedinečnou příležitost ochutnat a zakoupit širokou škálu regionálních specialit. Těšit se můžete na mléčné výrobky, ručně vyráběné sýry, domácí uzeniny, marmelády, džemy, sirupy, čaje, domácí hořčice či koláče. Samozřejmě si budete moc pochutnat na tradičních patentech, báleších nebo škvarkových pagáčích. Každý z vystavovatelů se pyšní svou vlastní originální recepturou a poctivým přístupem k výrobě.

Pro naše nejmenší návštěvníky je připraven klasický dřevěný kolotoč, který zaručeně vykouzlí úsměv na tváři nejen jejich, ale i Vaší. Kolotoč je bezpečný a navržený tak, aby si děti mohly užít radost z jízdy, zatímco rodiče budou mít možnost relaxovat a užívat si atmosféru trhu. Jarmarkovou atmosféru Vám zpříjemní cimbálové muziky Repetuša a Vojšica.

Účinkují:

CM Repetuša, Kyjov, primáš: Prokop Růžička

CM Vojšica, Strážnice, primáš: Ondřej Gajda

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram