24. - 27. 6. 2021
pořadatel:
Národní ústav lidové kultury - logo

Program

pátek 25. června 2021 ve 20:05 Tv Noe

Strážnice žije!

Prostřednictvím pátečního programu bychom chtěli připomenout divákům atmosféru Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice a Dětská Strážnice, který se z důvodu pandemické krize nekoná již druhým rokem. Cílem programu je upozornit na nejdůležitější momenty festivalu, připomenout tradiční programy a představit bohaté kulturní dědictví regionů Čech, Moravy a Slezska. V programu vystoupí soubory, sbory, muziky, sólisté i osobnosti, jež jsou se "Strážnicí" neodmyslitelně spjaty.


sobota 26. června 2021 v 19:00 Tv Noe

O Zdence Jelínkové a lidovém tanci

Pořad propojující archivní materiály s živými ukázkami tance bude doplněn o zajímavé rozhovory a vzpomínky na osobnost Z. Jelínkové.


sobota 26. června 2021 ve 20:15 Česká televize (přímý přenos) z amfiteátru Bludník

Finále Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

Finále bude předcházet předkolo soutěže ve verbuňku. V pořadu rovněž zazní důležité informace o verbuňku týkající se zápisu na seznam UNESCO, komentář experta či ukázka generačního předávání tance.


neděle 27. června 2021 v 15:00 Tv Noe (přímý přenos) z areálu zámeckého parku a Muzea vesnice jihovýchodní Moravy Strážnice

Jak ji znáte?!

Program na ukončení festivalu bude interaktivním pořadem se zapojením diváků a bude obohacen o soutěžní prvek.


Víkendové vysílání streamových pořadů na platformě iFolklor.

Program vysílání na rádiu Proglas 26.-27. 6. 2021

Sdílejte
2021
@ Národní ústav lidové kultury, Strážnice
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram