Informace o pořadech – 2018

Na této stránce najdete podrobnosti k jednotlivým pořadům folklorního festivalu jak budou zpracovávány. Prozatím zůstávají informace z MFF Strážnice 2018.
Další informace nabízíme na facebookové stránce Festival Strážnice ve výpisu pořadů "Události".

MFF 2018 26. června: Tisková zpráva z MFF Strážnice 2018 24. června: Festival ve fotografii – neděle 24. 6. 2018
čtvrtek 21. června 2018, 9.30 - 11.30, amfiteátr Bludník Zahraniční pořad pro školy autorka: Ľubica Voľanská, Stanislav Marišler Konference: Juraj
čtvrtek 21. června 2018, 19.30 - 22.30, Ostrůvek Zábavný večer pro děti autorka: Marie Knitlová Součástí zábavného večera určeného dětem
pátek 22. června 2018, 9.00 - 13.00, louky u Platanové aleje Tvůrčí díny a soutěže pro děti autorky: M. Knitlová,
pátek 22. června 2018, 17.00 - 18.30, skanzen-amfiteátr U muziky Autor a režie: Magdalena Maňáková Odborná spolupráce: Alena Schauerová Pořad
pátek 22. června 2018, 17.00 - 19.00, skanzen-areál repríza: neděle 24. 6., 13.30 - 15.30 Zpěv lahodný jako víno Autoři:
pátek 22. června 2018, 19.00 - 19.30, bussta Slávka Volavého Zahájení Noci s hudci Přijměte srdečné pozvání na setkání u
pátek 22. června 2018, 20.30 - 21.00, amfiteátr Bludník Zahájení festivalu a předání Ceny Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové
pátek 22. června 2018, 21.00 - 22.30, amfiteátr Bludník repríza: neděle 24. 6., 12.30 – 14.00 repríza, amfiteátr Bludník Hody na
pátek 22. června 2018, 21.10 - 22.30, amfiteátr Zahrada Strážničané všem generacím autorka: Tatiana Pálenská a kol. N 48°54.061110' ,
pátek 22. června 2018, 22.30 - 24.00, amfiteátr Zahrada repríza: sobota 23. června 2018, 22.30 - 24.00, amfiteátr Zámek Pořad
pátek 22. června 2018, 22.30—24.00, amfiteátr Zahrada repríza: sobota 23. 6., 22.30 – 24.00, amfiteátr Zahrada Autor: Jan Rokyta ml.
pátek 22. června 2018, 24.00—01.30, amfiteátr Zahrada Slovácká suita Dokumentární film, 2015, 52 min Režie a scénář: Jiří Šindar Kamera:
pátek 22. června 2018, 19.00—02.30, zámecký park Zábavy při cimbálových a dechových hudbách Autoři: Petr Horehleď, Vojtěch Ducháček Stejně jako
sobota 23. června 2018, 9.00—10.00, kostel sv. Martina autorka: Magdalena Múčková Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Dvě
sobota 23. června 2018, 9.00—12.00, amfiteátr Zahrada Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie a vedoucí soutěže: David Pavlíček
sobota 23. června 2018, 10.00—11.00, skanzen-objekt E12 Autor a režie: Zdeněk Duroň Spoluautor: Jarmila Teturová Konference: Lenka Procházková Odborná spolupráce:
sobota 23. června 2018, 10.00—15.00, skanzen-areál Povím vám, děti, pohádku autorka: Etela Podešvová odborná spolupráce: Tatiana Pálenská V letošním roce
sobota 23. června 2018, 10.00—22.00, zámecký park repríza: ne 24. června 2018, 10.00-15.00, zámecký park garant: Česká televize Česká televize
sobota 23. června 2018, 10.00—18.00, budova zámku 10.00 – 11.00 U VÁS – Obrázky ze Strážnice Představíme projekt „Obrázky ze
sobota 23. června 2018, 10.00—18.00, areál Zbojnická lúka Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené festivalové scéně Autorka:
sobota 23. června 2018, 10.00—19.00, u amfiteátru Zámek S prázdným břuchem je aj u muziky smutno autorky: Anna Grůzová, Terézie
sobota 23. června 2018, 10.30—12.00, skanzen-amfiteátr Pořad dětských folkorních souborů Autorka a režisérka: Kateřina Macečková Spolupráce: Lenka Dujková Svět dítěte
sobota 23. června 2018, 10.30—19.00, skanzen-areál Autorka:      Lucie Baňařová Výběr letošních výrobců představujících se na Přehlídce tradičních řemesel je
sobota 23. června 2018, 11.00—12.00, synagoga repríza: sobota 23. června 2018, 14.00—15.00, synagoga Autor, režie, konference: Marian Friedl Odborná spolupráce:
sobota 23. června 2018, 11.15—12.15, skanzen-areál lučních staveb Lidová čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu literatury Brněnska Autoři a moderátoři:
sobota 23. června 2018, 12.00—03.00, zámecký park Zábavy při cimbálových a dechových hudbách Autoři: Petr Horehleď, Vojtěch Ducháček Stejně jako
sobota 23. června 2018, 13.00—14.00, skanzen-stodola B11 Autor a režie: Ludmila Tarcalová V rámci populárně naučného cyklu Folklorní škola se tentokrát
sobota 23. června 2018, 13.00—14.00, amfiteátr Bludník ANEB ŽIJÍ V PÍSNI DOMOVA Autoři: Klára Blažková, Magdalena Múčková, Jan Rokyta Konference:
sobota 23. června 2018, 13.00—17.00, skanzen-areál Vracovské hody s věncem a káčerem Autorky: Markéta Lukešová, Petra Hrbáčová Odborná spolupráce: Jana
sobota 23. června 2018, 15.00—16.00, skanzen-amfiteátr Přehlídka dětských lidových muzik autor: Petr Číhal konference: Zdeněk Vejvoda Pod záštitou Ministerstva kultury
sobota 23. června 2018, 15.00—17.00, město Autor: Jan Hořák Konference: Gabriela Dobišová Slavnostní průvod účinkujících folklorních souborů, skupin a muzik
sobota 23. června 2018, 16.00—17.00, skanzen - stodola B11 Autor: Daniel Drápala Spolupráce na scénáři: Jan Rokyta Pořad je inspirován
sobota 23. června 2018, 16.00—17.00, Rytířský sál (omezená kapacita sálu) repríza: neděle 24. června, 9.00-10.00 autoři: Marta Toncrová, Michal Škopík
sobota 23. června 2018, 17.00—20.00, amfiteátr Zámek POZOR, změna místa i času! Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie
sobota 23. června 2018, 18.00—19.30, amfiteátr Zahrada aneb Loučit se nebudeme, však se na poli nebo u muziky zase sejdeme.
sobota 23. června 2018, 18.30—19.30, Zbojnická lúka Výuka tanců pro diváky festivalu Autor: Věra Kovářů Konference: Tereza Novotná, Martin Křivánek
sobota 23. června 2018, 20.10—20.30, amfiteátr Bludník autoři: Martin Novotný Česká národopisná společnost je vrcholná profesní organizace sdružující vědecké a
sobota 23. června 2018, 20.30—22.00, amfiteátr Bludník Pořad věnovaný 100. výročí vzniku Československa a roli lidové kultury v jeho vývoji
sobota 23. června 2018, 20.30—22.00, amfiteátr Zahrada Pořad lidové hudby s malým cimbálem z Čech, Bavorska a Rakouska Autor, konference
sobota 23. června 2018, 22.30—24.00, amfiteátr Bludník Pořad českých a slovenských profesionálních uměleckých těles VUS Ondráš a SLUK, věnovaný 100.
neděle 24. června 2018, 9.00 —10.00, kostel Nanebevzetí Panny Marie Bohoslužba za účasti domácích i zahraničních souborů. Více na stránkách
neděle 24. června 2018, 10.00—17.00, zámecký park Autoři: Petr Horehleď, Vojtěch Ducháček Harmonogram vystoupení cimbálových muzik a dechových hudeb, se
neděle 24. června 2018, 10.30—12.00, amfiteátr Zahrada Veselé prozpěvování o pivu a pivečku v různých regionech Autor: Miroslav Šimandl Spoluautor:
neděle 24. června 2018, 10.30—12.00, amfiteátr Zámek Autorka:           Zuzana Bošeľová Spoluautorka:   Ľubica Voľanská Poznávání kultury „těch druhých“ může
neděle 24. června 2018, 11.30—13.00, skanzen-amfiteátr Setkání mladých cimbálových muzik z Moravy. Autorky: Anna Maděričová, Kateřina Kovaříková Spolupráce: Magdalena Múčková
neděle 24. června 2018, 13.00—14.30, skanzen-areál staveb z Horňácka Nové písničky, klikaté cesty předávání a příběhy boršických Autor: Vlastimil Ondra
neděle 24. června 2018, 13.00—16.00, Zbojnická lúka Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně Autorka:
neděle 24. června 2018, 14.00—16.00, amfiteátr Bludník Slavnostní galaprogram na zakončení MFF Autor a režie: Petr Ryšavý Konference: Monika Brindzáková
neděle 24. června 2018, 14.30—16.30, Ostrůvek Autor a konference: Jiří Štica Letošní program pro všechny příznivce dechové hudby bude opět
Sdílejte