Aktuality 2017

27. června 2017: Zapojte se do naší ankety „festival očima návštěvníka„. Věnujte nám dvě minuty času v anonymním anketovníku. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Děkujeme!

26. června 2017: Ceny festivalu 2017

24. června 2017: Výsledky Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

23. června 2017: Nechejte se pozvat do Strážnice skrze vysílání České televize. Nalaďte se s Dobrým ránem! 🙂

22. června 2017: Přímé přenosy letos z festivalu poskytuje Televize Noe, Radio Proglas a Český rozhlas. Podrobnosti tady.

21. června 2017: Bohatý festivalový program jsme se snažili představit v menších blocích: Dětská Strážnice * Pro oči, uši, mlsné jazýčky i šikovné ruce * Pocta osobnostem * Do Strážnice za tancem a zpěvem * Velká festivalová pódia  * Do klubu, do školy i do kina * Festival v celém městě.

21. června 2017: Máme pro vás kompletní seznam verbířů, kteří se probojovali do soutěže v rámci festivalu. Seznamte se s nimi 🙂

20. června 2017: Městský úřad Strážnice informuje občany, že od čtvrtka 22.6.2017 bude obnoven provoz po opravené silnici II/426 Strážnice – Bzenec mimo ul. Rybářská, jejíž úplná uzavírka bude pokračovat do 31.8.2017.

20. června 2017: Přijíždějí první zahraniční hosté. Jejich krátké pozdravy najdete jako videa na naší facebookové stránce Festival Strážnice.

19. června 2017: Na našem youtube kanále můžete shlédnout letošní televizní upoutávku. Můžete lajkovat, sdílet a pomoci nám tak s propagací 🙂

16. června 2017: Festival v číslech 🙂

15. června 2017: Máme pro vás mapu areálu s podrobnostmi, informacemi a zajímavostmi!!

15. června 2017: LOUTKÁŘSTVÍ na seznamu UNESCO: V rámci zahajovacího ceremoniálu MFF Strážnice 2017 (pá 20.30) bude předán diplom spojený se zápisem jednoho ze statků nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Historicky první mezinárodní nominací České republiky a Slovenské republiky se stalo Loutkářství na Slovensku a v Česku

14. června 2017: Chcete se se svou muzikou prezentovat u stánku TV NOE, nebo ji svou přítomností a muzičkou i podpořit? Je to jednoduché! Více na http://www.tvnoe.cz/content/straznice-2017-prihlaste-muziku

12. června 2017: Každoročně se velké pozornosti těší pořady zahraničních souborů. Přinášíme přehled souborů, které se představí v pořadu Z KRAJIN ZA OBZOREM.
** Předně se představí dudácké kapely:
Robson´s Choice (Northumberland, Velká Británie),
Hrvatski gajdašski orkestar (muzikanti z celého Chorvatska),
Unisonus (Salzburg, Rakousko);
** Nebudou chybět taneční soubory s dudáckou hudbou:
Aegean Folk (Antalya, Turecko),
Ponitran (Nitra, Slovensko),
Zdravche – Venche (Velingrad, Bulharsko),
Rapsodia Valceana a
Ansambul Floricica din Costesti (Costešti, Rumunsko);
** A konečně zvláštní hosté:
v sobotu: skupina ghanských tanečníků a bubeníků;
v neděli: Bohemian Pipe Band – Tradiční skotská dudácká hudba (Česká republika).
Připomínáme, že pořady jsou hned tři + předpremiéra pro školy, více najdete na stránce pořadu: http://festivalstraznice.cz/z-krajin-za-obzorem-3/

10. června 2017: Mnozí z vás se zapojili do soutěže o vstupenky na festival. Zajímavé a milé vzpomínky na festival jste psali do recenzí na naší facebookové stránce. Děkujeme 🙂

9. června 2017: Martin Šimša, ředitel NÚLK, představil festival v pořadu Sama doma 🙂

8. června 2017: Na naší facebookové stránce Festival Strážnice najdete kompletní výpis pořadů jako události . Můžete je lajkovat, sdílet a pomoci nám tak s propagací 🙂

7. června 2017: Zapojte se do soutěže o vstupenky na festival! Na naši facebookovou stránku Festival Strážnice napište do recenzí, co se vám na festivalu líbí, proč na něj jezdíte, proč se na něj těšíte nebo cokoliv, co byste rádi na adresu festivalu napsali. V pátek 9. června odpoledne vylostujeme tři výherce volných vstupenek.

7. června 2017: Pokud máte raději stručné informace, tak nabízíme náš jednoduchý program. Doplnili jsme do jednotlivých položek odkazy na podrobnější informace.

6. června 2017: Na našem webu najdete čerstvou kompletní programovou nabídku. Prošli jsme za vás program a představujeme ho v jednotlivých oblastech. Nechybí samozřejmě odkazy na jednotlivé pořady na našem webu.

29. května 2017: Jedním z nejočekávanějších pořadů festivalu bývá program zahraničních souborů. Letos jsme připravili opravdovou lahůdku: Mezinárodní dudácké kontrasty. Účinkující taneční soubory a dudácké kapely z Turecka, Velké Británie, Rakouska, Chorvatska, Rumunska, bubeníci z Ghany, hudebníci z Bulharska a Slovenska.

24. května 2017: Chybí Vám na Strážnických ve městě pořádný lidový jarmark? Přijďte na něj v sobotu 24. června do skanzenu! Letos se zúčastní 23 řemeslníků – Nositelů tradic. Každý všední den si představíme jednoho na facebookové stránce Přehlídky tradičních řemesel.

22. května 2017: Informace o pořadech najdete letos poprvé také na facebookové stránce Festival Strážnice jako jednotlivé události. Můžete si tedy velmi jednoduše najít v kalendáři (nadcházející události) pořad, který vás zajímá. Události (pořady) může sdílet a tak nám pomoci s propagací. Děkujeme 🙂

18. května 2017: Nabízíme první větší seznam účinkujících na MFF Strážnice 2017.

11. května 2017: Otevíráme Informace o pořadech a postupně vám prozradíme obsah jednotlivých pořadů, účinkující muziky, soubory a jednotlivce.

8. května 2017: Chystáme se vám i letos představit chlapce, kteří postupují z regionálních kol do soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.

5. května 2017: Dobrý den, srdečně zdravíme fanoušky Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. Čas utíká neskutečně rychle a za pár týdnů se potkáme na našem festivalu. Těšíme se už teď. Na našich internetových stránkách postupně najdete podrobnosti o pořadech, informace o účinkujících a podruhé nabídneme také zajímavosti o postupujících chlapcích v soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Pozornost letos chceme věnovat facebookové stránce Festival Strážnice a rádi bychom vás poprosili v průběhu května o pomoc se sdílením informací o našich pořadech. Nemůžete se dočkat? Prolistujte si historii festivalu, zavzpomínejte na minulé ročníky v bohaté fotogalerii 🙂 Přejeme vám krásný prodloužený májový víkend!

březen 2017: Autorkou grafického návrhu letošního plakátu je Lucie Kremerová, studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti

Sdílejte