23. - 26. 6. 2022
pořadatel:
Národní ústav lidové kultury - logo

Kudy do zahrady

sobota 29. června 2019, 10.30—12.00, skanzen-amfiteátr

Autorka: Lenka Dujková

Spoluautorka: Kateřina Černíčková

Dětství, mládí, dospělost, stáří… Lidský život. Podobá se svými proměnami stromu, který z jedněch kořenů živí pupeny, listí, květy i plody. Skotačivé dětství, bujarost mládí, rozvážnost dospělosti a moudrost stáří – podobenství zázraku života; podobné a přec jiné. Stejné kořeny, různé projevy směřující k vytváření trvalých hodnot, které dnes lovíme v řece zapomnění. Napříč generacemi hledáme svůj strom v zahradě života. Každé místo v ní zrcadlí nás samotné i naše předky a klidně, navzdory času, čeká na to příští, ještě zahalené. Zrakem duše tu vnímáme magické dětství vonící pohádkou, které se nenápadně mění v mládí plné radosti, síly a slunce. Naše zahrada rozkvétá do krás a porozumění dospělosti a vítá příchod stáří proměněného ve zralé plody.

Do zahrady vede mnoho cest. Záleží jen na nás, kterou si zvolíme. Tu s muzikou a písničkou? Širokou a prostornou pro celé generace, nebo tu sotva znatelnou, po níž chceme kráčet sami? Lemovanou květinami, vonící chlebem, zaslouženou prací? A co ta se studánkou plnou živé vody? Všechny nás zavedou do naší zahrady života. A až se v ní sejdeme, můžeme společně vyzpívat a roztančit svá srdce. Jen ať nás ta naše zahrada sytí!

Účinkují:
Kyjovánek, Kyjov, ved. Adéla Klingelová
Nivnička, Nivnice, ved. Vlastimil Ondra
Ondrášek, Frýdek-Místek, um. ved. Lenka Dujková
Rokytí a Sluníčko, Rokycany, um. ved. Zdeněk Vejvoda

foto: archiv zúčastněných souborů

Sdílejte
2022
@ Národní ústav lidové kultury, Strážnice
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram