23. - 26. 6. 2022
pořadatel:
Národní ústav lidové kultury - logo

Jarmark chutí a vůní

sobota 29. června 2019, 10.00—19.00, u amfiteátru Zámek

Dojdi a okoštuj

Autorky: Lenka Durďáková, Veronika Friedlová

Zveme Vás na místo, kde se díky chutím a vůním přeneseme do doby, kdy vařívaly naše babičky a prababičky. Na našem jarmarku je prostor pro výrobce ze Slovácka, kteří připravují tradiční pokrmy, používají místní suroviny a tradiční postupy při výrobě, a kde poctivost je na prvním místě.

Nabídka bude opravdu pestrá. Těšit se můžete na sladké, slané, teplé i studené. Jen tak na chuť si můžete zakousnout třeba domácí chléb se škvarkovou pomazánkou, klobásníky či máslové koláčky a zapít to třeba poctivým pivem z Kyjovského či Jarošovského pivovaru. Chybět nebudou ani místní vinaři. Děti si pochutnají na vinných moštech, ovocných a zeleninových sirupech nebo sladkých perníčcích. Hladové zasytí halušky, pohankové rizoto, fazolová polévka, šumajstr nebo masové pokrmy. Všichni se také už jistě těší na chlebové placky pečené v peci na dřevo, na které se vyplatí vystát si frontu. Své umění a obdivuhodný elán nám předvedou tetičky z Kozojídek, které na místě připravují báleše s povidly a mákem. Tato tradiční slovácká pochoutka vždy doslova mizí před očima.

Na jarmarku rozhodně nebude smutno. O celodenní hudební produkci se postarají cimbálové muziky Lašár a Grajcar. Program zpestří také CM Ženičky z Hluku s ženským sborem Klebetnice. Přidají se k nim také děvčice z Uherského Hradiště, které si říkají Slovácký výběr. Neznáte? Poznáte!

Tož dojdi a okoštuj!

Účinkují:
CM Lašár, Velké Pavlovice
CM Grajcar, Dolní Bojanovice
CM Ženičky, Hluk
ŽS Klebetnice, Hluk
ŽS Slovácký výběr, Uherské Hradiště

Sdílejte
2022
@ Národní ústav lidové kultury, Strážnice
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram