Seznam průběžně doplňujeme!
FS Demižón, Strážnice, Slavnostní zahájení MFF, To nejlepší nakonec
FS Kunovjan, Uherské Hradiště, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
FS Kupava, Brno, Domovina
FS Kuželovjan, Kuželov, (Ne)Mizející svět
FS Lipovjan, Lipov, (Ne)Mizející svět
FS Púčik, Brno, Domovina
FS Skejušan, Chomutov, Domovina
FS Spinek, Vnorovy, Kostelní písně ze Znorov
FS Suchovjan, Suchov, (Ne)Mizející svět
FS Šmykňa, ĽH Šmykňa, Ostrava, Domovina
FS Velička st., Velká nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
FS Vlčnovjan, Vlčnov, Z pokladnice kulturního dědictví ČR
Horňácký folklorní soubor Velička, Velká nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
Hřebečský taneční soubor, Moravská Třebová, Domovina
Národopisný soubor Pálava, Mikulov, Domovina
NS Kohoutek, Chrudim, To nejlepší nakonec, Z pokladnice kulturního dědictví ČR, Zbojníci pod platany
Plzeňský lidový soubor Mladina (Plzeň), Vivat Libuše Hynková
Skupina tanečníků z Nové Lhoty, (Ne)Mizející svět
Slovácký krúžek a Skaličané v Bratislave, Ve sklepě aj pod viechou
Slovácký krúžek v Brně, To nejlepší nakonec, Ve sklepě aj pod viechou
Slovácký krúžek v Praze, Ve sklepě aj pod viechou
Soubor bulharských lidových tanců Pirin, Brno, Domovina
Soubor lidových písní a tanců Danaj, Strážnice, Slavnostní zahájení MFF, To nejlepší nakonec, Zbojníci pod platany
Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Strážnice, Slavnostní zahájení MFF, To nejlepší nakonec, Z pokladnice kulturního dědictví ČR
SLPT Ostravica, Frýdek-Místek, Zbojníci pod platany
Soubor Yocheved při ZUŠ Třebíč, Domovina
SPT Dolina, Staré Město, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina, Zbojníci pod platany
Taneční soubor Hradišťan, Uherské Hradiště, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
Vojenský umělecký soubor Ondráš (Brno), Vivat Libuše Hynková
VSPT Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Rozmarýn aneb Valašský muzygál, To nejlepší nakonec, Z pokladnice kulturního dědictví ČR, Zbojníci pod platany
Zespół Pieśni i Tańca Olza, Český Těšín, Domovina
ZOR – tradiční rodinný romský soubor Kotlárovci, Tanvald, Domovina
Zespół Pieśni i Tańca Suszanie (Sušané), Horní Suchá, Domovina
FS = folklorní soubor
Členové Bartošova souboru, Zlín, Dětský dvůr
Členové folklorního souboru Pramínek při ZUŠ Černošice, Praha, Dětský dvůr
Děti ze Základní školy Nový Hrozenkov, Zatancuj si s námi
DFS Danájek, Strážnice, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka, To nejlepší na konec
DFS Fěrtúšek, Strážnice, To nejlepší nakonec, Zatancuj si s námi
DFS Javorníček, Brno, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka, To nejlepší nakonec
DFS Lipovjánek, Lipov, (Ne)Mizející svět
DFS Omladinka, Uherské Hradiště, Tady jsme doma, Zatancuj si s námi
DFS Prácheňáček, Strakonice, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka Dětský soubor
DFS Veličánek, Velká nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
DNS Břeclavánek, Břeclav, Tady jsme doma, Zatancuj si s námi
DNS Ždáničánek, Ždánice, Tady jsme doma, Zatancuj si s námi
FS Borověnka, Štěpánov nad Svratkou, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka
FS Ondrášek, Frýdek-Místek, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka
Suchovjánek a folklorní skupina Suchovjan, Folklorní klub
SVPS Vizovjánek, Vizovice, Tady jsme doma, Zatancuj si s námi
ZŠ Nový Hrozenkov, Tady jsme doma
Folklórny súbor Ekonóm – Bratislava, Slovensko, Tance s přáteli, To nejlepší na konec, Z krajina za obzorem, Zbojníci pod platany
International Dansensemble Paloina – Amsterodam, Nizozemí, Tance s přáteli, To nejlepší na konec, Z krajin za obzorem, Zbojníci pod platany
The Brigham Young University (BYU) International Folk Dance Ensemble - Provo, USA, Tance s přáteli, To nejlepší na konec, Z krajin za obzorem
The Nalmoe Bukchum Group – Daegu, Jižní Korea, Tance s přáteli, To nejlepší na konec, Z krajin za obzorem
Tiszavirág Néptáncegyesület – Deszk, Maďarsko, Tance s přáteli, To nejlepší na konec, Z krajin za obzorem
Mužský sbor Kúcané, Kúty, Ve sklepě aj pod viechou
Mužský sbor Staroměští mládenci, Staré Město, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
Mužský sbor z Velké nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
Mužský sbor z Hrubé Vrbky, (Ne)Mizející svět
Pěvecký sbor Kalinka, Babice u Uh. Hradiště, Rozkvetlé zpívání
Pěvecký sbor Levandula, Čejkovice, Rozkvetlé zpívání
Sboreček žen Koňadra z Vracova, Rok na vsi, To nejlepší nakonec, Z pokladnice kulturního dědictví ČR, Zbojníci pod platany
Sboreček žen z Lipova, (Ne)Mizející svět
Ženský sbor z Hrubé Vrbky, (Ne)Mizející svět
Ženský sbor Leluja, Provodov, Rozkvetlé zpívání
Ženský sbor Netáta, Strání, Slavnostní zahájení MFF
Ženský sbor Oskoruša, Velká nad Veličkou, Rozkvetlé zpívání
Ženský sbor Rezedky, Svatobořice-Mistřín, Rozkvetlé zpívání
Ženský sbor Rokytenka (FOS Lipta), Liptál, Rozkvetlé zpívání
Ženský sbor Újezdská Rozmarýna, Újezd u Brna, Rozkvetlé zpívání
Ženský vokální sbor Haeri, Praha, Domovina
Ženský vokální soubor Haeri, Praha, Rozkvetlé zpívání
Adamec a Filip Mašek (Strážnicko), Cheney Quinn a Jakub Bobčík (Uherskobrodsko),
Antonín Žmola a Cyril Hlaváček (Uherskohradišťsko), Martin Kšica a Václav Helán (Brněnsko), Z pokladnice kulturního dědictví ČR
Hudebníci: Markéta Krejčiříková (varhany), Antonín Bukovský (housle), Ivo Kovařík (violoncello) a Kamil Veverka (flétny), Rok na vsi
Krojované páry z Javorníka, Kuželova, Lipova, Nové Lhoty a Velké nad Veličkou, Folklorní škola
Laureáti a ocenění festivalu, To nejlepší nakonec
Lenka Cafourková, soprán, S Vítězslavem Novákem za slovenskou lidovou písní
Lubomír Tyllner, Zbojníci pod platany
Lukáš Hacek, baryton, S Vítězslavem Novákem za slovenskou lidovou písní
Martin Jakubíček (varhany)
Magdalena Múčková, Jitka Ondrušová, Jana Otrubová, Anna Slavíková, Jan Gajda, Pavel Múčka, Petr Pavka, Richard Pavka, Karel Slavík, Antonín Tomeček (zpěv) Kostelní písně ze Znorov
Renata Potěšilová, Folklorní škola Petra Potěšilová, Šárka Slováková, Anna Prášková, Anna Šajdlerová, Martin Prachař, Karel Fajmon, Petr Galečka, (Ne)Mizející svět
Miloš Schnierer,průvodní slovo, klavírní doprovod, S Vítězslavem Novákem za slovenskou lidovou písní
Pavel, Tomáš a Matěj Petrželovi – průvodci pořadem (policajti), Ve sklepě aj pod viechou
Rudolf Danajovič, Zbojníci pod platany
Skupina tanečníků hošijí z Podluží, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
Tanečníci slováckého verbuňku nominovaní z regionálních kol, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
Tanečníci verbuňku: Daniel Kraus a Marek Hanák (Hanácké Slovácko), Pavel Vařecha a Jan Pavlík (Horňácko), Martin Vašulka a Fabián Ošťádal (Kyjovsko), Stanislav Popela a Ondřej Novák (Podluží), Jiří
Věra Častová, Folklorní škola
Vítězové Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, To nejlepší nakonec
Petr Světlík – harmonika, Ve sklepě aj pod viechou Vladimír Doskočil, Uherské Hradiště, Folklorní klub
Cimbálová muzika z Vacenovic, Přehlídka tradičních řemesel
CM Bálešáci, Staré Město, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
CM Burčáci a CM Mladí Burčáci, Míkovice, Noc s hudci, Zábavy, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
CM Břeclavánek, Břeclav, Tady jsme doma
CM Čardáš, Vlčnov, Z pokladnice kulturního dědictví ČR
CM Danaj, Strážnice, Kostelní písně ze Znorov, Muzičky, Zpěváčci
CM Dolina, Staré Město, Noc s hudci, Zábavy
CM Dur, Šardice, Noc s hudci, Zábavy
CM Friš, Ostrava, Noc s hudci, Zábavy
CM Friška z Kyjova, Rok na vsi, To nejlepší nakonec, Z pokladnice kulturního dědictví ČR, Zbojníci pod platany
CM Hojsa, Ždánice, Tady jsme doma
CM Hynka Evjáka, Folklorní klub
CM CM Jožky Šťastného, Strážnice, Z pokladnice kulturního dědictví ČR
Jury Petrů, Kyjov, Noc s hudci
CM Kunovjan, Uherské Hradiště, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
CM Krepina, Strážnice, Zbojníci pod platany
CM Lašár z Velkých Pavlovic, Rok na vsi
CM Lintava, Kunovice, Zbojníci pod platany
CM Martina Hrbáče, (Ne)Mizející svět
CM Martina Kománka, Velká nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
CM Michala Miltáka, Strážnice, Noc s hudci, Zábavy, Slavnostní zahájení MFF
CM Mladí Burčáci, Míkovice, Z pokladnice kulturního dědictví ČR
CM Ocún, Vizovice, Tady jsme doma
CM OLiNa, Hodonín, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
CM Omladinka, Uherské Hradiště, Tady jsme doma
CM Pavla Múčky a CM Danaj, Strážnice, Noc s hudci, Zábavy
CM Petra Galečky, Lipov, (Ne)Mizející svět
CM Romana Sokola, Velká nad Veličkou, (Ne)Mizející svět
CM Rozsocháč, Strážnice, Ve sklepě aj pod viechou
CM Stanislava Gabriela, Babice, Noc s hudci, Zábavy
CM Strážničan, Strážnice, Noc s hudci, Zábavy
CM Šmytec, Brno, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
CM Šternovjan, Újezd u Brna, Noc s hudci, Zábavy
CM Velické Trnečky, primáška Lenka Jochová, Folklorní klub
CM Vojšica ze Strážnice, Muzičky, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka
HCM Jožky Staši, Lipov, Noc s hudci
HCM Kubíci, Velká nad Veličkou, Noc s hudci, Zábavy
HM Petra Mičky, Velká nad Veličkou, Noc s hudci, Zábavy
Horňácká muzika Petra Mičky, (Ne)Mizející svět
hudecká muzika s primášem Martinem Hrbáčem ml., Velká nad Veličkou, Folklorní škola
muzika Kašparovy děcka, Nový Hrozenkov, Tady jsme doma
DH Konúpci, Veselí nad Moravou, Noc s hudci, Zábavy
DH Svárovanka, Strážnice, Noc s hudci, Zábavy
DH Šarovec, Hluk, Noc s hudci, Zábavy
DH Šohajka, Dolní Bojanovice, Noc s hudci, Zábavy, Odpoledne s dechovkou, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
DH Vinařinka, Žeravice, Noc s hudci, Zábavy
Dudácká muzika Strakoňáček, Strakonice, Slunce hřeje, vítr fouká, náš je potok, les i louka
Ensemble FLAIR, Zpěváčci
JP kapela, Uherské Hradiště, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
Kobylský kvartet z Kobylí, Rok na vsi
Lektoři Jan Gajda, Pavel Múčka, Jan Holubík, Jana Hanáková, Muzičky
Malá muzika Orchestru lidových nástrojů Plzeňského kraje, Plzeň, Zpěváčci
Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš, Brno, Z kulturního dědictví ČR
RabiGabi a.G, Uherské Hradiště, Když se sejde Hradišťan, Kunovjan a Dolina
Účastníci projektu Muzičky 2022 – Hrajeme Strážnicko II, Muzičky
Vladimír Doskočil, Rok na vsi
Alexandra Kaňovská, Dubňany – tradiční fajáns, Přehlídka tradičních řemesel
Alexandr Slavík, Krumvíř – řezbářství reliéfních forem na potraviny, Přehlídka tradičních řemesel
Antonín Moštěk, Vlčnov – lidová keramika, Přehlídka tradičních řemesel
Marie Bilíková, Babice – tkané výrobky z kukuřičného šustí, Přehlídka tradičních řemesel
František Joch, Strážnice – lidový modrotisk, Přehlídka tradičních řemesel
Hana Buchtelová, Malá Vrbka – tkaní na stavu, Přehlídka tradičních řemesel
Jarmila Vitoslavská, Troubky – výroba hanáckých krojů, Přehlídka tradičních řemesel
Jiří Danzinger, Olešnice – výroba modrotisku, Přehlídka tradičních řemesel
Jiří Drhovský, Týn nad Vltavou – dřevěné hračky, Přehlídka tradičních řemesel
Jiří Ondřej, Zubří – výroba březových metel, Přehlídka tradičních řemesel
Ladislav Chládek, Výprachtice – tradiční hračky, Přehlídka tradičních řemesel
Lenka Macečková, Nový Hrozenkov – textilní techniky – síťování, Přehlídka tradičních řemesel
Ludmila Farkašová, Hroznová Lhota – výřezová výšivka, Přehlídka tradičních řemesel
Ludmila Kočišová, Vnorovy – figurky z kukuřičného šustí, Přehlídka tradičních řemesel
Marie Pyrchalová, Zubří – zuberská výšivka, Přehlídka tradičních řemesel
Marie Skrežinová, Zlechov – výroba textilních květů, Přehlídka tradičních řemesel
Marie Vlčková, Uherský Ostroh-Kvačice – batikované a zelové kraslice z Uherskoostrožska, Přehlídka tradičních řemesel
Markéta Maláníková, Dolní Bojanovice – výroba mužských lidových krojů, Přehlídka tradičních řemesel
Pavel Horák, Karolinka – lidové broušené sklo, Přehlídka tradičních řemesel
Vít Kašpařík, Velké Karlovice – tradiční hudební nástroje, Přehlídka tradičních řemesel
Zuzana Tilajcsiková, Veltrusy – košíkářství, Přehlídka tradičních řemesel