Účinkující na MFF 2019

Folklorní soubory:

FS Bystrzyca, Bystřice (pořad Ze života stromů)
FS Bystřina, Zliv (pořad Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
FS Danaj ze Strážnice (pořad Slavnostní zahájení, To nejlepší na konec)
FS Demižón ze Strážnice (pořad Slavnostní zahájení, To nejlepší na konec)
FS Dúbrava z Dubňan (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Lipina z Vracova (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Lúčka ze Svatobořic-Mistřína (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Omladina z Vacenovic (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Petrovjan, Petrov (pořad Kdo se napil, ví to pravé, Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
FS Rokytí, Rokycany (pořad Plzeňáci)
FS Šmykňa, Ostrava – Slovenské lidové tance z Abova (pořad Domovina, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
FS Šotyš z Milotic (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Úsměv, Horní Bříza (pořad Plzeňáci)
FS Vracovjan, Vracov (pořad Prostá krása Kyjovska)
FS Žerotín ze Strážnice (pořad Slavnostní zahájení, Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta, To nejlepší na konec)
Plzeňský lidový soubor Mladina, Plzeň (pořad Bez bab, Plzeňáci, To nejlepší na konec, Sobota na Zbojnické lúce)
Slovácký soubor Kyjov (pořad Prostá krása Kyjovska, To nejlepší na konec)
Slovácký soubor Lúčka, Svatobořice-Mistřín (pořad Prostá krása Kyjovska)
SPT Jiskra, Plzeň (pořad Plzeňáci)
Věčně mladý Danaj, Strážníce (pořad To nejlepší na konec)
Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brno (pořad VUS Ondráš a SĽUK)

Dětské folklorní soubory a muziky:

CM Dětského lidového souboru Jamírek, Újezd u Brna (pořad Muzičky)
CM Kyjovánek, Kyjov (pořad Prostá krása Kyjovska)
CM Rozsocháč, ZUŠ Strážnice (pořad Dětský dvůr)
CM Strunka, ZUŠ Zlín (pořad Dětský dvůr)
DFS Danájek, Strážnice (pořad Dětský dvůr, To nejlepší na konec)
DFS Demižónek, Strážnice (pořad To nejlepší na konec)
DFS Fěrtúšek, Strážnice (pořad Dětský dvůr, To nejlepší na konec)
DFS Kordulka, Tvarožná Lhota (pořad Dětský dvůr)
DFS Kyjovánek z Kyjova (pořad Prostá krása Kyjovska, Kudy do zahrady)
DFS Lipovjánek z Lipova (pořad Tady jsme doma)
DFS Nivnička, Nivnice (pořad Kudy do zahrady)
DFS Ondrášek, Frýdek-Místek (pořad Kudy do zahrady)
DFS Petrovjánek, Petrov (pořad Dětský dvůr)
DFS Rokytí a Sluníčko, Rokycany (pořad Kudy do zahrady, Plzeňáci)
Folklorní soubor Meteláček ze ZUŠ Chválenická v Plzni (pořad Muzičky, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)

Zahraniční soubory a muziky:

Na MFF Strážnice 2019 přivítáme soubory
z Alžíru (pořad Z krajin za obzorem)
Chorvatska (pořad Z krajin za obzorem)
Ukrajiny (pořad Z krajin za obzorem)
Slovenska (pořad Z krajin za obzorem)

Bratia Briakovci, Zvolen (pořad Bez bab)
Detská ľudová hudba Brezinka z Bolerázu (pořad Muzičky, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
FS Gymnik, Bratislava (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
FS Oravan Senior, Nižná (pořad Bez bab)
FS Starodávný, Japonsko (pořad Sobota na Zbojnické lúce, Neděle na Zbojnické lúce)
Ľudová hudba Petra Obucha, Piešťany a okolí (pořad Karpatské návraty)
Skład Niearchaiczny, Żywiec (pořad Ze života stromů)
Slovenský ľudový umelecký kolektív, Bratislava (pořad VUS Ondráš a SĽUK)
Skupina Banda, Slovensko (pořad Jablko od stromu)
Ženská spevácká skupina Kútnice, Kúty (pořad Písně pro nevěstu)

Cimbálové a lidové muziky, hudební skupiny:

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (pořad Pašije podle sv. Jana)
CM Bálešáci, Staré Město (pořad Bez bab)
CM Burčáci, Míkovice (pořad Kdo se napil, ví to pravé, Zábavy a noc s hudci, Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku)
CM Danaj, Strážnice (pořad Jablko od stromu)
CM Dur, Hodonín (pořad Prostá krása Kyjovska)
CM Friš, Ostrava (pořad Zábavy a noc s hudci)
CM Friška, Kyjov (pořad Prostá krása, Sobota na Zbojnické lúce, Neděle na Zbojnické lúce)
CM Galán, Podluží (pořad Prostá krása)
CM Grajcar, Dolní Bojanovice (pořad Zábavy a noc s hudci, Jarmark chutí a vůní)
CM Jagár, Havířov (pořad Zpěváčci)
CM Jožky Šťastného, Strážnice (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
CM Kapric, Milostice (pořad Prostá krása Kyjovska)
CM Kašava, Zlín (pořad Zábavy a noc s hudci)
CM Lašár, Velké Pavlovice (pořad Zábavy a noc s hudci, Jarmark chutí a vůní)
CM Lubomíra Graffeho, Strážnice (pořad Bez bab)
CM Michala Miltáka, Strážnice (pořad Zábavy a noc s hudci)
CM OLiNa z Hodonína (pořad Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku)
CM Slačáci, Mikovice (pořad Kdo se napil, ví to pravé)
CM Strážničan, Strážnice (pořad Zábavy a noc s hudci, Slavnostní zahájení MFF)
CM Šmytec z Brna (pořad Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku)
CM Vinár, Veletiny (pořad Folklorní klub: Slovácká čítanka)
CM Vojara, Podluží (pořad Zábavy a noc s hudci)
CM Vonica, Krumvíř (pořad Zpěváčci)
CM Ženičky, Hluk (pořad Jarmark chutí a vůní)
HCM Marka Potěšila, Lipov (pořad Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
HCM Martina Hrbáče, Veselí nad Moravou (pořad Zábavy a noc s hudci
HCM Petra Galečky, Lipov (pořad Zábavy a noc s hudci)
HCM Petra Mičky, Velká nad Veličkou (pořad Zábavy a noc s hudci)
Kapela Bezmiana, Bystřice (pořad Ze života stromů)
Kapela historických nástrojů RukyNaDudy (pořad Folklorní škola: O čarovném kolovrátku)
Kapela Lipka, Jablunkov (pořad Ze života stromů)
Kapela Nowina, Jablunkov (pořad Ze života stromů)
Lidová hudba Metošé, Lopeník a okolí (pořad Karpatské návraty)
Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje (pořad Plzeňáci, Zpěváčci)
Vacenovská cimbálová muzika, Vacenovice (pořad Přehlídka tradičních řemesel)

Soubory a skupiny národnostních menšin žijících v České republic

Akropolis, Praha – Řecké tance z Makedonie (pořad Domovina)
Haeri, Praha – Gruzínské lidové písně a tance (pořad Domovina, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
Hřebečský taneční soubor, Moravská Třebová – Německé lidové tance z Hřebečka (pořad Domovina)
Pálava a senioři, Mikulov – Okolo Ivancja (dědictví Moravských Chorvatů, pořad Domovina)
Pirin, Brno – Bulharské lidové písně a tance (pořad Domovina)
Skejušan, Chomutov – Rusínské lidové písně (pořad Domovina, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
Sudaruška, Brno – Ruské lidové písně (pořad Domovina)
Suszanie, Horní Suchá – Polské tance z lašského Slezska (pořad Domovina, Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
Yocheved, Třebíč – Židovské a izraelské tance (pořad Domovina)

Ženské a mužské sbory:

Dívčí sbor Národopisného souboru Bítešan, Velká Bíteš (pořad Písně pro nevěstu)
Mužský sbor Boršičané (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Mužský sbor Míkovice (pořad Kdo se napil, ví to pravé)
Mužský sbor z Ratíškovic (pořad Prostá krása Kyjovska)
Mužský sbor Paniháj a sólisté, Moravany (pořad Prostá krása Kyjovska)
Mužský sbor Velká nad Veličkou (pořad Jaké si to uděláte, takové to budete mět)
Pěvecká skupina Kmotričky, Brno (pořad Písně pro nevěstu)
Sbor taneční skupiny Danaj (pořad Jablko od stromu)
Staroměští mládenci, Staré Město (pořad Bez bab)
Veselý partyja, Boršice (pořad Kdo se napil, ví to pravé)
Ženský sbor a sólistky při spolku Hrozének, Bulhary (pořad Písně pro nevěstu)
Ženský sbor Drmolice z Polešovic (pořad Folklorní klub: Slovácká čítanka)
Ženský sbor Klebetnice, Hluk (pořad Jarmark chutí a vůní)
Ženský sbor Koňadra, Vracov (pořad Prostá krása Kyjovska, Kdo se napil, ví to pravé, Sobota na Zbojnické lúce)
Ženský sbor Kunovice (pořad Písně pro nevěstu)
Ženský sbor, Míkovice (pořad Kdo se napil, ví to pravé)
Ženský sbor Nivnička, Nivnice (pořad Písně pro nevěstu)
Ženský sbor, Ratíškovice (pořad Prostá krása Kyjovska)
Ženský sbor Slovácký výběr, Uherské Hradiště (pořad Jarmark chutí a vůní)
Ženský sbor souboru Haná, Velká Bystřice (pořad Písně pro nevěstu)
Ženský sbor Zpěvulenky z Čeložnic (pořad Prostá krása Kyjovska)

Jednotliví hosté:

Brunovská Eva, Bratislava (pořad Karpatské návraty)
Danajovič Rudolf (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Doskočil Vladimír (Slovácké divadlo v Uh. Hradišti, pořad Folklorní klub: Slovácká čítanka)
Firla Katarzyna Broda (pořad Ze života stromů)
Giecková Anna (těšínské Slezsko, pořad Zpěváčci)
Hejcmanová Pavlína (Slovácké divadlo v Uh. Hradišti, pořad Folklorní klub: Slovácká čítanka)
Holubíková Marie s dcerou, ornamenty na Strážnicku (pořad Dětský dvůr)
Hradecký Hynek , Domažlice (pořad Slavnostní zahájení MFF)
Hrdoušek Vít, Muzeum Oskoruší Tvarožná Lhota, příroda Strážnicka (pořad Dětský dvůr)
Chromečková Monika (pořad Folklorní škola: O čarovném kolovrátku)
Jachnická Urszula (pořad Ze života stromů)
Janošek Tadeáš – tenor (pořad Pašije podle sv. Jana)
Jarolímková Magdalena (Olšany, pořad Zpěváčci)
Jochovi, příběh strážnického modrotisku (pořad Dětský dvůr)
Jurečková Lenka, Praha (pořad Slavnostní zahájení MFF)
Jurenková Zuzana (Lašsko, pořad Zpěváčci)
Kašpar Jiří mladší (Valašsko, pořad Zpěváčci)
Kružíková Iva – alt (pořad Pašije podle sv. Jana)
Lacko Lukáš, Nitra (pořad Karpatské návraty)
Manželé Milerscy (pořad Ze života stromů)
Marhold Michal – bas (pořad Pašije podle sv. Jana)
Marišler Stanislav (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Mičková Alžběta (Moravský Písek, pořad Zpěváčci)
Michalička Pavol, Brezová pod Bradlom (pořad Karpatské návraty)
Michalička Václav (pořad Folklorní škola: O čarovném kolovrátku)
Mišíkovci Hana a Ondrej, Chocholná-Velčice (pořad Karpatské návraty)
Múčka Pavel, Hroznová Lhota (pořad Jablko od stromu)
Novák René (Radějov, pořad Zpěváčci)
Oláhová Pavlína (Klášterec nad Ohří, pořad Zpěváčci)
Ondra Vlastimil (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Ondrušková Natálie (Bojkovice, pořad Zpěváčci)
Opatrná Viktorie (Jihlava, pořad Zpěváčci)
Pěvecké duo Cinky, Lopeník / Starý Hrozenkov (pořad Karpatské návraty)
Pokorná Alexandra (Brno, pořad Zpěváčci)
Růžička Prokop (Kyjov, pořad Zpěváčci)
Strýčková Klára – soprán (pořad Pašije podle sv. Jana)
Tolar Ondřej (Stříbro, pořad Zpěváčci)
Tomčalová Pavlína (Dolní Bojanovice, pořad Zpěváčci)
Tutko Małgorzata (pořad Ze života stromů)
Ulehla Julia a Aram Bajakian, USA (pořad Jablko od stromu)
Vajčnerová Marie a Zuzana Vojtová, výroba papírových růží (pořad Dětský dvůr)
Vajdáková Julie (Valašsko, pořad Zpěváčci)
Velký Matěj (Lašsko, pořad Zpěváčci)
Vidomusová Petra (pořad Folklorní škola: O čarovném kolovrátku)

Další účinkující:

Členové horenského soudu a hotaři ze Strážnice (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Děti ze ZŠ Doubravník (pořad Tady jsme doma)
Děti ze ZŠ Krmelín (pořad Tady jsme doma)
Děti ze ZŠ Prachatice (pořad Tady jsme doma)
Děti zeZŠ a MŠ Ostopovice (pořad Tady jsme doma)
Dětské kočovné divadélko z Kyjova (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Folk-it Lenka Fučíková (pořad Sobota na Zbojnické lúce)
Chrámový pěvecký sbor Amatores musicae antiquae, Svatobořice-Mistřín (pořad Pašije podle sv. Jana)
Krojovaná skupina, Vacenovice (pořad Prostá krása Kyjovska)
Nejlepší tanečníci slováckého verbuňku (pořad Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku)
Odzemkáři, Rožnov pod Radhoštěm (pořad Bez bab)
Radějovské cuvée (pořad Přes ty vinohrady)
Ratiškovská Dolina (pořad Prostá krása Kyjovska)
Strážničtí tanečníci a tanečnice (pořad Slavnostní zahájení MFF)
Tanečníci a děti z Polešovic (pořad Folklorní klub: Slovácká čítanka)
Tanečníci a muzikanti z Velké nad Veličkou (pořad Neděle na Zbojnické lúce)
Tanečníci VSPT Jánošík 90´(pořad Bez bab)
Tanečníci VUS Ondráš 90´(pořad Bez bab)

Dechové hudby:

DH Blatnička, Blatnička (pořad Zábavy a noc s hudci)
DH Mistříňanka, Svatobořice-Mistřín (pořad Odpoledne s dechovkou)
DH Sebranka, Nivnice / Boršice u Blatnice (pořad Karpatské návraty)
DH Svárovanka, Strážnice (pořad Zábavy a noc s hudci)
DH Šohajka, Dolní Bojanovice (pořad Zábavy a noc s hudci)
DH Vracovjáci, Vracov (pořad Zábavy a noc s hudci)

Řemeslníci:

Hana Buchtelová, Malá Vrbka – tkaní na stavu (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Danzinger, Olešnice na Moravě – modrotisk (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Drhovský, Týn nad Vltavou – dřevěné hračky (Přehlídka tradičních řemesel)
Josef Fidler, Hlinsko – výroba žinylky (Přehlídka tradičních řemesel)
Josef Fryzelka, Vlachovice – bednářství (Přehlídka tradičních řemesel, Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Jiří Honiss, České Budějovice – podmalba na skle (Přehlídka tradičních řemesel)
Ladislav Chládek, Výprachtice – tradiční hračky (Přehlídka tradičních řemesel)
František Joch, Strážnice – modrotisk (Přehlídka tradičních řemesel)
Štefan Kanaloš, Ostrava – dlabané výrobky (Přehlídka tradičních řemesel)
Alexandra Kaňovská, Dubňany – tradiční fajáns (Přehlídka tradičních řemesel)
Vít Kašpařík, Velké Karlovice – tradiční hudební nástroje (Přehlídka tradičních řemesel)
Ludmila Kočišová, Vnorovy – figurky ze šustí (Přehlídka tradičních řemesel)
Petr Král, Mělník – pletení z proutí (Přehlídka tradičních řemesel, Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Lenka Macečková, Nový Hrozenkov – textilní techniky – síťování (Přehlídka tradičních řemesel)
Markéta Maláníková, Dolní Bojanovice – výroba mužských lidových krojů (Přehlídka tradičních řemesel)
Antonín Moštěk, Vlčnov – lidová keramika (Přehlídka tradičních řemesel)
Ivo Nimrichter, Bukovany – černá hrnčina (Přehlídka tradičních řemesel)
Marie Pyrchalová, Zubří – zuberská výšivka (Přehlídka tradičních řemesel)
Marie Skrežinová, Zlechov – výroba textilních květů (Přehlídka tradičních řemesel)
Miroslav Stecher, České Budějovice – výroba českých dud a fanfrnochů (Přehlídka tradičních řemesel)
Milan Strmiska, Uherčice – výrobky z perleti a rohoviny (Přehlídka tradičních řemesel)
Zuzana Tilajcsiková, Veltrusy – košíkářství (Přehlídka tradičních řemesel)
Martin Tomaštík, Josefov – výroba krojové obuvi (Přehlídka tradičních řemesel)
Aleš Uherka, Nyklovice – tradiční kolářství (Přehlídka tradičních řemesel)
Jarmila Vítoslavská, Troubky – výroba hanáckých krojů (Přehlídka tradičních řemesel)
Božena Vráželová, Nový Hrozenkov – výroba štípaných holubiček (Přehlídka tradičních řemesel)
Zdeňka Zábojová, Sebranice – ruční tkalcovství (Přehlídka tradičních řemesel)
Josef Benedík – hrnčíř z Hroznové Lhoty (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Štěpán Matyáš – vinař ze Strážnice (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Milada Martinková – žehlení, kulmování petrovského kroje a úvaz šátků (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)
Alena Opavská – úprava a oblékání petrovského kroje (pořad Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta)

Sdílejte