Účinkující na MFF 2018

Folklorní soubory:
FS Míkovjan z Míkovic (Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
národopisný soubor Ferdinanda Volka z Tuřan (Ta brněnská mája tenká)
národopisný soubor Podskalák z Troubska (Ta brněnská mája tenká)
FS Danaj (Pravidla strážnického provozu)
FS Demižón (Pravidla strážnického provozu; To nejlepší nakonec)
FS Žerotín (Pravidla strážnického provozu; To nejlepší nakonec)
FS Portáš z Jasenné (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
FS Vsacané ze Vsetína (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
VUS Ondráš Brno a sólisté (Sobota na Zbojnické lúce; Galavečer hudby a tance, Neděle na Zbojnické lúce)
FS Mladina Plzeň (Sobota na Zbojnické lúce)
FS Doudleban z Doudleb (Však my k vám přijdeme zejtra zas)
FS Krušnohor z Chomutova (Však my k vám přijdeme zejtra zas)
FS Trnka z Vyškova (Však my k vám přijdeme zejtra zas)
FS Vonica ze Zlína (Však my k vám přijdeme zejtra zas)
FS Kašava ze Zlína (Síla tradice)
FS Velička z Velké nad Veličkou (Síla tradice)
SPT Josefa Vycpálka z Prahy (Síla tradice)
Slovácký krúžek z Brna (Síla tradice)
Hlubina z Ostravy (Síla tradice)
FS Jasénka ze Vsetína (Síla tradice)
SĽUK Bratislava a sólisté (Galavečer hudby a tance)
Plzeňský malý lidový soubor (Písničky pod bílou čepicí)
národopisný soubor Postřekov (Písničky pod bílou čepicí)
FS Valašský vojvoda z Kozlovic (Písničky pod bílou čepicí)
mužský sbor Boršičané z
Boršic, ženský sboreček Nivnička z Nivnice, CM Mladí Burčáci z Míkovic, pamětníci

Dětské folklorní soubory:
Kordulka ze Starého Poddvorova (Tady jsme doma)
Pentlička z Boršic (Tady jsme doma)
Jarabáček z Drnholce (Tady jsme doma)
Veličánek z Velké nad Veličkou (Tady jsme doma)
žáci ZŠ a MŠ Znojmo (Tady jsme doma)
Danájek (Pravidla strážnického provozu)
Vizovjánek z Vizovic (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
DFS Maryjánek a CM Valášek ze Zlína (Dětský dvůr)
DFS Klobučánek a CM Klobučánek z Valašských Klobouk (Dětský dvůr)
DFS Javorníček z Brna (Sokola chval, ale svého se drž)
DFS Krušpánek z Velké Bystřice (Sokola chval, ale svého se drž)
DFS Ondrášek z Frýdku-Místku (Sokola chval, ale svého se drž)
DFS Hlubinka z Ostravy (Sokola chval, ale svého se drž)
DFS Kvítek z Hradce Králové (Sokola chval, ale svého se drž)
CM ZUŠ Klobouky u Brna (Folklorní klub)
CM Rozsocháč ze Strážnice (Muzičky)
DĽH FidliCanti z Horných Orešan (Muzičky)
DLM Stodský dudáček ze Stodu (Muzičky)
Malá CM ZUŠ Smetanova Brno (Cimbál hraje prim)
CM Husličky ZUŠ Uherské Hradiště (Cimbál hraje prim)
CM Pramének ZUŠ Uherský Ostroh (Cimbál hraje prim)
CM Strunečka ZUŠ Zlín (Cimbál hraje prim)
Starší CM ZUŠ Velká nad Veličkou (Cimbál hraje prim)
Helena Červenková a sólisté (Cimbál hraje prim)

Zahraniční soubory:
z Mexika
z Indonésie
z Ruska
z Číny
z Maďarska

Ženské a mužské sbory:
mužský a ženský sbor z Moravské Nová Vsi a chasa (Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
mužský sbor Vlčnov (Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
ženský sbor Rezeda z Uherského Hradiště (Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
hanácký mužský sbor Rovina z Olomouce (Slavnostní zahájení MFF)
Žačanští mužáci (Ta brněnská mája tenká)
Újezdská Rozmarýna (Ta brněnská mája tenká)
pěvecká skupina BLAženky (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
ženský sbor Netáta ze Strání (Desatero)
Mužáci z Klobouk u Brna (Folklorní klub)
mužský sbor Boršičané z Boršic (Boršické sedlácké)
ženský sboreček Nivnička z Nivnice (Boršické sedlácké)

Sólisté:
Františka Poláčková z Archlebova (Folklorní škola)
manželé Janáčovi z Valašských Klobouk (Dětský dvůr)
Jan Podešva ze Zlína (Dětský dvůr)
Jiří Jilík (Sobota na Zbojnické lúce)
Vlastimil Ondra (Sobota na Zbojnické lúce)
Stanislav Marišler (Sobota na Zbojnické lúce)
Jan Rokyta (Folklorní škola)
Pavel Rokyta (Folklorní škola)
Klára Blažková (Folklorní škola)
Pavel Ptáček (Folklorní škola)
Lenka Vaculíková (Folklorní škola)
Daniel Drápala (Folklorní škola)
sólisté tanečníci z Myjavské oblasti (Síla tradice)

Cimbálové muziky:
CM Pavla Múčky ze Strážnice (Slavnostní zahájení MFF)
CM Kyničan z Moravských Knínic (Ta brněnská mája tenká)
CM Kašava ze Zlína (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
CM Jana Rokyty a sólisté (Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové)
CM Danaj ze Strážnice a sólisté (Desatero)
CM Burčáci z Míkovic (Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku + finále)
CM OLiNa z Hodonína (Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku + finále)
CM Šmytec z Brna (Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku + finále)
CM Hradisko ze Ždánic (Folklorní škola)
CM z Vacenovic (Přehlídka tradičních řemesel)
CM Mladí Burčáci z Míkovic (Boršické sedlácké)

Dechové hudby:
DH Tuřanská Večerka (Ta brněnská mája tenká)
DH Střelice (Ta brněnská mája tenká)
dechový orchestr ZUŠ Zdounky (Odpoledne s dechovkou)
dechový orchestr ZUŠ Klobouky u Brna (Odpoledne s dechovkou)
dechový orchestr ZUŠ Veselí nad Moravou (Odpoledne s dechovkou)
DH Hulíňané z Hulína (Odpoledne s dechovkou)

Hudební skupiny, uskupení, další účinkující:
muzika PAKL z Uherského Hradiště (Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
Taneční soubor Hradišťan z Uh. Hradiště(Víno budí k zpěvu – voda k hněvu)
taneční páry ze Strážnice (Slavnostní zahájení MFF)
Tuřanská chasa (Ta brněnská mája tenká)
Ochozská chasa (Ta brněnská mája tenká)
krojovaná skupina z Komína (Ta brněnská mája tenká)
chasa ze Žatčan (Ta brněnská mája tenká)
chasa ze Ždánic a sólisté (Folklorní škola)
loutkové dřevěné divadlo Jana Hrubce (Dětský dvůr)
Folk it Lenky Fučíkové (Sobota na Zbojnické lúce)
kapela RukyNaDudy a její sólisté (Instrumentář kapely RukyNaDudy)
L. Tarcalová (Folklorní škola)
BROLN Brno (Zpěvá(č)ci)
muzika PLS Mladina Plzeň (Zpěvá(č)ci)
Zpěváčci z Čech, Moravy a Slezska (Zpěvá(č)ci)
kapela Lipka z Jablunkova (Však my k vám přijdeme zejtra zas)
ĽH Petra Obucha z Piešťan (Síla tradice)
PLS Mladina Plzeň (Síla tradice)
Šumavská hackbrettová muzika ze Strakonicka (Od Šumavy k Alpám)
Saitnblick aus Salzburg (Od Šumavy k Alpám)
Böhmerwäldler Frauendreigesang aus Heidelberg (Od Šumavy k Alpám)
Familienmusik Anhofer aus Graz (Od Šumavy k Alpám)
Böhmerwald Sing- und Volklstanzgruppe aus München (Od Šumavy k Alpám)
vokální uskupení Hlasoplet (Písničky pod bílou čepicí)
Musica Folklorica (Písničky pod bílou čepicí)
pivovarští sládci (Písničky pod bílou čepicí)

Řemeslníci:
Hana Buchtelová, Malá Vrbka – tkaní na stavu (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Danzinger, Olešnice na Moravě – modrotisk (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Drhovský, Týn nad Vltavou – dřevěné hračky (Přehlídka tradičních řemesel)
Josef Fidler, Hlinsko – výroba žinylky (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Honiss, České Budějovice – podmalba na skle (Přehlídka tradičních řemesel)
Ladislav Chládek, Výprachtice – tradiční hračky (Přehlídka tradičních řemesel)
František Joch, Strážnice – modrotisk (Přehlídka tradičních řemesel)
Štefan Kanaloš, Ostrava – dlabané výrobky (Přehlídka tradičních řemesel)
Vít Kašpařík, Velké Karlovice – tradiční hudební nástroje (Přehlídka tradičních řemesel)
Ludmila Kočišová, Vnorovy – figurky ze šustí (Přehlídka tradičních řemesel)
Růžena Kozumplíková, Blatnice pod Sv. Antonínkem – pletení z orobince (Přehlídka tradičních řemesel)
Petr Král, Mělník – pletení z proutí (Přehlídka tradičních řemesel)
Markéta Maláníková, Dolní Bojanovice – výroba mužských lidových krojů (Přehlídka tradičních řemesel)
Blanka Mikolajková, Rožnov pod Radhoštěm – pletení na rámu (krosienka) (Přehlídka tradičních řemesel)
Antonín Moštěk, Vlčnov – lidová keramika (Přehlídka tradičních řemesel)
Jiří Rücker, Pečky – výroba reliéfních forem na perník (Přehlídka tradičních řemesel)
Marie Skrežinová, Zlechov – výroba textilních květů (Přehlídka tradičních řemesel)
Milan Strmiska, Uherčice – výrobky z perleti a rohoviny (Přehlídka tradičních řemesel)
Zuzana Tilajcsiková, Veltrusy – košíkářství (Přehlídka tradičních řemesel)
Martin Tomaštík, Josefov – výroba krojové obuvi (Přehlídka tradičních řemesel)
Aleš Uherka, Nyklovice – tradiční kolářství (Přehlídka tradičních řemesel)
Jarmila Vítoslavská, Troubky – výroba hanáckých krojů (Přehlídka tradičních řemesel)
Božena Vráželová, Nový Hrozenkov – výroba štípaných holubiček (Přehlídka tradičních řemesel)
Miloslava Zatloukalová, Brodek u Konice – pletení ze slámy (Přehlídka tradičních řemesel)