Pravidla strážnického provozu

pátek 22. června 2018, 21.10 – 22.30, amfiteátr Zahrada

Strážničané všem generacím

autorka: Tatiana Pálenská a kol.

N 48°54.061110′ , E 17°19.00815′ – takové souřadnice má jen jedno místo na světě. Co se stane, když do něj zabloudíte? Pojďte se sami přesvědčit.

Už z dálky vás vítají tyčící se brány hlídající vstup do města. Je teplý červnový den. Všechno se zdá být normální – auta, autobusy a kamiony vjíždějí a vyjíždějí ze Strážnice, jakoby se nechumelilo. Přesto cítíte, že jakmile projedete branou, něco se změní. Den je najednou slunnější, stromy zelenější a lidé veselejší. I provoz na silnici je ve Strážnici něčím odlišný. Na přechodu pro chodce vás zastavuje značka Pozor, šohaj přes cestu. Nemůžete věřit vlastním očím, takovou značku jste nikde jinde neviděli. Ještě více vás však udiví dav strážnických verbířů přecházející přes přechod. Celí užaslí pokračujete v krasojízdě. Vašemu zraku neuniknou ani další dopravní značky lemující cestu. Na křižovatce hlásí ukazatel Łondýn 3 km. A za ním je další značka. Děravý měšec? Co to má znamenat? Měšec je nejspíš prázdný. Přemýšlíte, kam se jen ten peníz poděl. Možná mají Strážničané hluboko do kapsy? Než však stihnete teorii měšce domyslet, vyjíždíte druhou branou ze Strážnice ven. Slunce přestane svítit tak jasně a okolní svět jakoby zešedl. Míjíte značku Dej přednost v jízdě. To byl tedy zážitek. Přemýšlíte, proč nemají ve Strážnici stejná pravidla provozu jako všude jinde.

Také vás to zajímá? Nechejte se vtáhnout strážnickými soubory do děje a poznejte to, co zažívá jen pravý Strážničan. Prožijte s námi pravidla strážnického provozu a my Vám garantujeme, že až budete příště projíždět Strážnici, všechna pravidla provozu Vám budou naprosto jasná.

Účinkují:
SLPT Danaj
DFS Danájek
FS Demižón
SLPT Žerotín
CM Krepina

Komentáře

komentář(ů)

Sdílet na sociální síť: