Informace o pořadech 2019

Na této stránce najdete podrobnosti k jednotlivým pořadům 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019.
Další informace nabízíme na facebookové stránce Festival Strážnice ve výpisu pořadů „Události“.

Pátek 28. června 2019: TELEVIZE NOE Odkaz na živé vysílání: https://www.tvnoe.cz/live 19.45 – 20.30 hod.: Slavnostní zahájení MFF a Předání
Srdečně vás zveme na 74. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019 a 37. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2019, který
čtvrtek 27. června 2019, 19.30—22.30, Ostrůvek Zábavný večer pro děti autorka: M. Knitlová Součástí zábavného večera určeného dětem bude vedle
pátek 28. června 2019, 10.00—14.00, louky u Platanové aleje Tvůrčí dílny a soutěže pro děti autorky: M. Knitlová, M. Flašarová
pátek 28. června 2019, 17.00—18.30, skanzen-amfiteátr Pořad k 10. výročí vzniku projektu Autor a režie: Alena Schauerová Odborná spolupráce: Magdalena
pátek 28. června 2019, 17.00—19.00, skanzen-vinohradnický areál repríza: neděle 30. června, 10.00—12.00, skanzen-vinohradnický areál Autor: František Hrňa Scénář: Miloslav Hrdý
pátek 28. června 2019, 19.00—19.30, busta Slávka Volavého Zahájení Noci s hudci autoři: Petr Horehleď, Vítězslav Pálenský Přijměte srdečné pozvání
pátek-neděle, zámecký park Zábavy při cimbálových a dechovách hudbách autoři: Petr Horehleď, Vojtěch Ducháček Stejně jako v každém roce jsme
pátek 28. června 2019, 20.00—20.30, amfiteátr Bludník Slavnostní zahájení a Předání Ceny Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové kultury za
pátek 28. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Bludník Deset kapitol z lidové kultury Autor: Magdalena Maňáková, Markéta Lukešová Režie: Markéta Lukešová
pátek 28. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Zahrada repríza: neděle 30. června, 13.30—15.00, amfiteátr Bludník O mužích a jejich tanečních projevech
pátek 28. června 2019, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník repríza: sobota 29. června, 22.30—04:00, amfiteátr Bludník Pořad zahraničních souborů Autorka: Markéta Lukešová
pátek 28. června 2019, 22.30—24:00, amfiteátr Zahrada repríza: sobota 29. 6., 22.30—24:00, amfiteátr Zahrada Symboly a magické umění z goralského
pátek 28. června 2019, 24.00—01:30, amfiteátr Zahrada Promítání filmu Mizející svět Garant: Jiří Höhn Mizející svět  Český film, 1932, 85
sobota 29. června 2019, 9.00—10.00, kostel Nanebevzetí Panny Marie Lidové oratorium autor: Petr Varmuža Pašije, zprávy evangelistů o utrpení a
sobota 29. června 2019, 9.00—12.00, amfiteátr Zahrada Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie a vedoucí soutěže: David Pavlíček
sobota 29. června 2019, 10.00—11.00, skanzen-areál (objekt E12) repríza: sobota 29. června, 15.00—16.00, skanzen-areál (objekt E12) Autor: Václav Michalička Spoluautor:
sobota 29. června 2019, 10.00—11.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu) Autorka: Marta Ulrychová Někdejší významné královské město na soutoku čtyř
sobota 29. června 2019, 10.00—15.00, skanzen-areál, dvůr u C6 Už sem obešel celú Moravu Autorky: Etela Podešvová, Tatiana Pálenská Morava
sobota 29. června 2019, 10.00—17.30, skanzen-areál Autorka: Lucie Baňařová Inspice:  Josef Svoboda Výběr letošních výrobců představujících se na Přehlídce tradičních
sobota 29. června 2019, 10.00—18.00, budova zámku Produkce: Vítězslav Jaroš 10:00 – 11.00 U NÁS aneb od cimbálu o lidové
sobota 29. června 2019, 10.00—18.00, Zbojnická lúka Celodenní program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené festivalové scéně Autor a
sobota 29. června 2019, 10.00—19.00, u amfiteátru Zámek Dojdi a okoštuj Autorky: Lenka Durďáková, Veronika Friedlová Zveme Vás na místo,
sobota 29. června 2019, 10.30—12.00, skanzen-amfiteátr Autorka: Lenka Dujková Spoluautorka: Kateřina Černíčková Dětství, mládí, dospělost, stáří… Lidský život. Podobá se
sobota 29. června 2019, 11.00—12.00, synagoga repríza: sobota 29. června, 14.00—15.00, synagoga Autor a průvodní slovo: Peter Obuch Komorní hudební (a
sobota 29. června 2019, 11.00—12.00, skanzen-areál lučních staveb Slovácká čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu regionální literatury Autor a konference:
sobota 29. června 2019, 13.00—14.00, skanzen-areál lučního hospodářství Autorka: Alena Schauerová Spoluautorka: Ivana Janoušová Odborná spolupráce: Magdalena Maňáková Škola a
sobota 29. června 2019, 13.00—14.30, amfiteátr Bludník Dětští sólisté z Čech, Moravy a Slezska Autorka pořadu: Magdalena Múčková Odborná spolupráce:
sobota 29. června 2019, 13.00—17.00, skanzen – vinohradnický areál a areál Horňácka Vinařův rok na Strážnicku Autorky: Lucie Baňařová, Petra
sobota 29. června 2019, 15.00—16.00, skanzen-amfiteátr Přehlídka dětských lidových muzik Autor: Petr Číhal Konference: Kateřina Kovaříková Pod záštitou Ministerstva kultury
sobota 29. června 2019, 15.00—17.00, město Autor: Jan Hořák Konference: Gabriela Dobišová Slavnostní průvod účinkujících folklorních souborů, skupin a muzik
sobota 29. června 2019, 16.00—17.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu) repríza pořadu: neděle 30. června, 9.00—10.00, zámek-Rytířský sál (omezená kapacita sálu)
sobota 29. června 2019, 16.30—19.30, amfiteátr Zámek Autoři: Jan Blahůšek, Rudolf Tuček, Jarmila Teturová Režie a vedoucí soutěže: David Pavlíček
sobota 29. června 2019, 20.10—20.30, amfiteátr Bludník autor: Martin Novotný konference: Magdalena Maňáková Česká národopisná společnost je vrcholná profesní organizace
sobota 29. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Bludník repríza pořadu: neděle 30. června, 12.00—13.30 amfiteátr Bludník Regionální pořad folklorních souborů širšího
sobota 29. června 2019, 20.30—22.00, amfiteátr Zahrada Pořad národnostních menšin žijících v České republice Autor: Jan Krist Režie: Lenka Straňánková
sobota 29. června 2019, 22.30—24.00, amfiteátr Bludník Společný program dvou profesionálních těles Autoři: Rudolf Danajovič, Stanislav Marišler          Režie: Lukáš Bednařík,
neděle 30. června 2019, 10.30—12.00, amfiteátr Zahrada Hudební pořad Autorka: Lucie Uhlíková Odborná spolupráce: Magdalena Múčková, Alžbeta Lukáčová Konference: Jitka
neděle 30. června 2019, 10.30—12.00, amfiteátr Zámek Autorka: Ľubica Voľanská Odborná spolupráce: Zuzana Bošeľová Váš temperament a utajovaný talent zpěváků, tanečníků
neděle 30. června 2019, 11.30—13.00, skanzen-amfiteátr Zpívají ženské sbory a sólistky z Čech, Moravy a Slovenska Autorky: Anna Maděričová, Kateřina
neděle 30. června 2019, 12.30—15.30, skanzen-vinohradnický areál Volná vystoupení souborů Neděle 30. 6., 12,30 – 15,30, skanzen – vinohradnický areál
neděle 30. června 2019, 12.00—16.00, Zbojnická lúka Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně Autor
neděle 30. června 2019, 14.30—16.00, Ostrůvek Koncert dechových hudeb autor: Jiří Štica Letošní program pro všechny příznivce dechové hudby bude
neděle 30. června 2019, 15.00—17.00, amfiteátr Bludník Slavnostní galaprogram na zakončení MFF Autor a režie: Petr Ryšavý Konference: Ladislav Šimeček
„Určitě jste si položili otázku, proč znovu jedete do Strážnice, když už jste ji navštívili mnohokrát. Prošli jste zámecký park,
Sdílejte