Neděle na Zbojnické Lúce

neděle 24. června 2018, 13.00—16.00, Zbojnická lúka

Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně

Autorka: Markéta Lukešová
Spoluautor: David Pavlíček
Konference: David Pavlíček, Martin Rezek, Bořivoj Raiskub

Po téměř třiceti letech otvírá strážnický festival znovu areál zvaný Zbojnická lúka. Na rozdíl od minulosti, kdy zde probíhala např. i soutěž verbířů, chceme v tomto prostoru nabídnout návštěvníkům množství aktivit v moderní podobě. Na hlavním pódiu areálu se několikrát představí VUS Ondráš, a to v nejrůznějších podobách a složkách, ať už se jedná o taneční vystoupení, koncert či pohádku pro děti. Během celého dne budou probíhat taneční i hudební workshopy nabízející aktivní formu zapojení se do festivalového dění. Výuka tanců napříč národopisnými regiony proběhne pod taktovkou zkušených lektorů, choreografů a hudebníků.

Věříme, že návštěvníci uvítají také pohodlnou odpočinkovou zónu s možností zapůjčení deskových her, literatury či interaktivní účast na vědomostním kvízu, jenž je určen zejména skupinám nebo týmům sestavených z členů folklorních souborů.

Součástí festivalové scény Zbojnická lúka bude také gastronomický kout s množstvím moderních pokrmů od vyhlášených foodblogerů. Můžete zde ochutnat poctivou světovou kuchyni Jižní Ameriky, Francie, Itálie, Španělska, ale i tuzemské speciality v novém kabátě. V nabídce nebude chybět víno od místních vinařů a pivo z rodinného pivovaru.

V dětském koutku s množstvím rozmanitých aktivit „pro malé zbojníky a zbojnice“ si na své přijdou nejmenší návštěvníci festivalu.

Na Zbojnické lúce můžete „strávit Strážnici jinak“ a my Vás srdečně zveme!

13.00 – 13.45   Taneční miniatury – VUS Ondráš
14.00 – 15.00   Taneční workshop s valašskými odzemkáři
15.00 – 16.00    Muzikantské loučení

Účinkují:

VUS ONDRÁŠ, Brno
odzemkáři z Valašska
volná muzikantská uskupení

Komentáře

komentář(ů)

Sdílet na sociální síť: