Festivalové kino Tv Noe

sobota 23. června 2018, 10.00—18.00, budova zámku

10.00 – 11.00
U VÁS – Obrázky ze Strážnice
Představíme projekt „Obrázky ze Strážnice“ a lidi, kteří za ním stojí. Pustíme si krátký film s názvem Kača z cyklu Vandrovali hudci.

11.00 – 11.50
U VÁS aneb festivalové kukátko – Kde se dobře vaří, tam se dobře daří
Cyklus s folklorní tematikou. Pořadem provázejí Magdalena Múčková a David Pavlíček. V tomto dílu si uvaříme chamulu, pařené kolečka, šumajzl, regiment a kopřivovou polévku.

11.50 – 12.45
U VÁS aneb festivalové kukátko – Terchová 2017
Cyklus s folklorní tematikou. Pořadem provází David Pavlíček. Jde o zastavení na Mezinárodním folklorním festivalu ve slovenské Terchové v amfiteátru Pod Borami. Diváci uvidí části z vystoupení slovenských, ale i zahraničních souborů, které zpracovávají tradiční kulturu. S moderátorem navštíví také zákulisí tohoto mimořádného setkání lidí, kteří se věnují odkazu dřívějších generací.

12.45 – 13.40
U VÁS aneb festivalové kukátko – Na Myjavě 2017
Mezinárodní folklorní festival Myjava 2017 – to jsou tři dny naplněné tancem, hudbou, zpěvem a lidovými tradicemi. Desítky scénických i nescénických programů v amfiteátru Trnovce a v městečku Myjava, ochutnávka regionálních specialit, výstavy, divadelní představení pro děti i dospělé, zábava, atrakce, jarmark pod myjavskou věží.

13.40 – 15.00
U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře – Když se řekne Ondrášek…
Dětský folklorní soubor Ondrášek z Frýdku-Místku byl založen v roce 2001 uměleckou vedoucí a choreografkou Lenkou Dujkovou.  Jde o generačně různorodou skupinu, kterou spojuje nejen společné prožívání folkloru, ale především ryzí lidské vztahy. Soubor kráčí vlastní cestou do nitra regionu, ze kterého vzešel a ve kterém jeho členové žijí. Tvorba Ondrášku vychází z vnímání světa dětskýma očima.  Vše, co z písňového, tanečního i slovesného materiálu děti divákům přinášejí, vychází z pečlivého studia pramenů i odkazu význačných nositelů tradic kraje. V podání souboru můžete ochutnat folklorní projevy Lašska a těsně provázané hraniční oblasti Kysuc.

15.00 – 16.25
U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře – Jaroslav Krček a Musica Bohemica
Musica Bohemica Praha je komorní soubor, který má v současné době osm hudebníků a dva zpěváky. (Podle potřeby je možno jej i rozšířit na orchestr). Uměleckým vedoucím je Jaroslav Krček, který od založení tělesa v roce 1975 vytváří jeho stěžejní repertoár. Kromě děl, která byla pro soubor napsána, interpretuje Musica Bohemica také hudbu historickou. Zvláštní a ojedinělá je interpretace a zpracování hudby anonymní, včetně lidové. Soubor natočil a vydal kolem padesáti zvukových nosičů, hudbu k několika filmům a divadelním hrám, spolupracuje s českým rozhlasem a televizí. Má za sebou koncertování nejen po celé Evropě, ale i v zámoří.

16.25 – 17.40
U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře – Plzeňské písně
Cyklus pořadů s folklorní tematikou, tentokrát věnovanou mladým muzikantům a zpěvákům ze západních Čech, konkrétně z Chrástu. Pořadem provází Magdalena Múčková, účinkuje Lidová muzika z Chrástu s uměleckým vedoucím Vojtěchem Koubou.

17.40 – 17.55
Pohlednice z Třebovického koláče
Sestřih z multižánrového festivalu Třebovický koláč 2017, který probíhá v září v Ostravě-Třebovicích. Nabízí nejen zajímavou hudbu různých žánrů, ale i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Komentáře

komentář(ů)

Sdílet na sociální síť: